To informacja jeszcze niepotwierdzona, ale podawana już przez tak dużą ilość osób, że nie możemy przejść obok niej obojętnie. 

Od zakończenia wyborów minął dokładnie miesiąc, od tamtej pory niewiele słyszało się o nazwisku zastępcy burmistrza Szydłowca. Od kilkunastu dni jedno nazwisko zaczęło się nieśmiało pojawiać w kuluarach. Temat rozgrzał się mocniej przy okazji poniedziałkowych sesji Rady Powiatu i Rady Miejskiej.

Wczoraj i dziś otrzymaliśmy kolejne info od osób blisko związanych z Urzędem Miejskim, że nazwisko…dotychczasowego wicestarosty szydłowieckiego Adam Włoskiewicza, to nazwisko trafne.

O komentarz do tych doniesień poprosiliśmy burmistrza Szydłowca Artura Ludwa, który nie chciał zdradzać żadnych szczegółów odpowiadając krótko:

Nie ma żadnych decyzji personalnych na dzień dzisiejszy dotyczących mojego zastępcy.

Niewiele, ale jak mówi stare powiedzenie „w każdej plotce tkwi ziarno prawdy”, tak i tym razem zdaje się, że może być właśnie tak.

Adam Włoskiewicz to doświadczony samorządowiec, wywodzący się z Polskiego Stronnictwa Ludwego. Od marca 2017 roku do listopada 2018 roku był wicestarostą powiatu szydłowieckiego. Wcześniej był inspektorem do spraw zarządzania kryzysowego, ochrony ludności i spraw obronnych w Starostwie Powiatowym w Szydłowcu.

Doświadczenie samorządowe nie poszło w parze z poparciem społeczeństwa w tegorocznych wyborach samorządowych. Adam Włoskiewicz startował w wyborach do Rady Powiatu (mógł głosować cały Szydłowiec i miejscowości należące do gminy Szydłowiec) i uzyskał tylko….79 głosów…

Burmistrz Artur Ludew większość swojej kadencji pracował bez zastępcy. Przez niewiele ponad rok od lutego 2015 do sierpnia 2016 roku jego zastępcą był Edward Borek.

Czekamy na oficjalne informacje w tej sprawie.

foto. szydlowiecpowiat.pl