W ostatnich latach trudno o muzyczną nowość z terenu ziemi szydłowieckiej, dlatego każde tego typu wydarzenie jest warte odnotowania. Projekt „Czyjeś Dzieci” to naprawdę ciekawa punk-rockowa propozycja.

„Czyjeś Dzieci” powstali w Skłobach w gminie Chlewiskach w powiecie szydłowieckim. To tam Jakub Biegaj i Krzysztof Gruszczyński zarejestrowali swój premierowy materiał.

Obydwaj pochodzą ze Skłobów, Jakub na co dzień mieszka we Wrocławiu, a Krzysztof większość życia spędził w Dzierżoniowie. Jakub – pisze wiersze, teksty piosenek, a zawodowo teksty reklamowe. Od 2009 roku zajmuje się produkcją muzyki. Poza tym rysuje i romansuje z grafiką komputerową, co można zobaczyć na okładce, gdzie pojawił się osobiście. Krzysztof – gra na gitarze i komponuje, a kiedy tego nie robi dba o tężyznę fizyczną młodego pokolenia. Szarpie za struny w każdej wolnej chwili.

Swój muzyczny projekt określają jako garażowy punk. Zespół miał być żartem, który szybko został zweryfikowany.

Przyjaźnimy się od lat. Z tego miksu wyszedł szczery i bardzo ważny dla nas projekt, który oddajemy światu i mamy nadzieję, że ów świat znajdzie w nim coś dla siebie. Wydaliśmy epkę w roku międzynarodowej apokalipsy. W tej atmosferze łatwiej tworzyć, choć trudniej żyć, dlatego udało nam się przygotować trzy utwory, które są naszym początkiem w tych czasach końca. Na naszej epce usłyszeć można spowiedź, nadzieję, jej brak i duże pokłady zrozumienia dla ludzkiej natury” – napisali do nas w mailu członkowie zespołu „Czyjeś Dzieci”. 

Poniżej linki do kanału You Tube zespołu i kanału Spotify. Serdecznie polecamy odsłuchać punkowe granie prosto z ziemi szydłowieckiej.