W sobotni wieczór 9 marca w Szydłowieckim Centrum Kultury – Zamek odbył się wernisaż wystawy malarstwa i rysunku Julii Sznober oraz dr Dariusza Słoty.
Julia Sznober urodziła się w 1980 roku w Częstochowie. Absolwentka Studium Sztuki Sakralnej Wyższego Instytutu Teologicznego im. NMP Stolicy Mądrości w Częstochowie. Magister teologii Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Obecnie studentka drugiego roku Katedry Malarstwa na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie, pracownia dyplomowa pod kierunkiem prof. UJD dr.hab Włodzimierza Kuleja. Tworzy głównie obrazy o tematyce sakralnej w technice olejnej oraz ikony techniką tempery jajowej.

Dariusz Słota urodził się 1957 roku w Pińczowie. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale Malarstwa, gdzie w 1984 roku obronił z wyróżnieniem dyplom w pracowni prof. Zbigniewa Grzybowskiego. Od 1984 roku wykłada na Akademii Jana Długosza w Częstochowie na wydziale Wychowania Artystycznego na stanowisku adiunkta. W 1986 roku otrzymał stypendium twórcze dla młodych artystów plastyków Ministra Kultury i Sztuki.

Zorganizował 15 indywidualnych wystaw m.in. w Częstochowie, Opolu, Słupsku, Skierniewicach, Tarnowskich Górach. Uczestniczył w wielu wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą.

Prezentowany w Galerii „Kaplica Zamkowa” cykl prac jest próbą osobistej wypowiedzi artystycznej z zastosowaniem farb akrylowych oraz nowego narzędzia jakim jest szpachelka.

Ekspozycja dostępna będzie dla zwiedzających do 30.04.2019.

Fot. W. Wismont