Kilka tygodni temu Szydłowiec odwiedzili turyści, autorzy bloga „Skomplikowane.pl”. Czytając ich wrażenie na temat naszego miasta cieplej robi się na serduchu. 

Skomplikowane to blog o podróżach po Polsce z perspektywy Warszawy. Najciekawsze miejsca, odrobina szaleństwa ze szczyptą lifestyle’u. Na przekór wielu w swoich publikacjach pokazujemy, że dziecko nie przekreśla aktywnego trybu życia i że w Polsce też można fajnie spędzić czas – czytamy w opisie bloga.

W obszernym artykule na temat Szydłowca piszą, że to ich ostatnie duże odkrycie. Szydłowiec nazywają przeuroczym miasteczkiem, idealnym na jeden dzień, a także idealnym dla par, które szukają czegoś innego.

Odwiedzili nasze miasto dwukrotnie. Raz na tygodniu, innym razem podczas weekendu i dwukrotnie zauroczył ich swojski klimat panujący w Szydłowcu.

W swoim artykule „Skomplikowane” bardzo dokładnie opisuje nasze zabytki i najciekawsze miejsca. Zresztą co my tu dużo będziemy gadać? Zajrzyjcie sami i zobaczcie jak wygląda Szydłowiec z perspektywy turysty – blogera klikając TUTAJ