W szkołach odbyły się uroczyste zakończenia roku szkolnego 2020/2021. Dla wszystkich uczniów jest to czas upragnionych wakacji. Ten rok szkolny był dla wszystkich, a w szczególności dla uczniów, ciężki i specyficzny, bo przez pandemię nauka przeniosła się na ekrany komputerów.

25 czerwca nie był wyłącznie dniem zakończenia roku szkolnego, ale także pożegnaniem się z Panią Danutą Gnat, wieloletnią dyrektorką Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana II Sobieskiego w Szydłowcu, która odchodzi na emeryturę.

Pani Gnat pożegnała się z uczniami i nauczycielami, oraz podziękowała obecnemu Burmistrzowi Arturowi Ludwowi i Zastępcy Burmistrza Anecie Furmańskiej, za dobrą współprace, dzięki której szkoła mogła się rozwijać.

Na uroczystościach obecni byli księża oraz przedstawiciele samorządu gminnego. Krótką przemowę w stronę Pani Dyrektor wygłosił ksiądz dziekan Marek Kucharski, a wyrazy wdzięczności i podziękowania za lata pracy Pani Danuty Gnat złożyli Burmistrz Szydłowca i Zastępca Burmistrza.

Nowym dyrektorem mianowany został Arkadiusz Bogucki, były dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. bp. Jana Chrapka w Majdowie. Było wiele plotek na temat konkursu na to stanowisku, mówiono m.in. o wicedyrektorach szkoły Robercie Górlickim czy Rafale Araku, wspominano też o kandydaturze Magdaleny Nowackiej, Anny Nowackiej i Anity Herki – Ubysz, jednak Arkadiusz Bogucki okazał się jedynym kandydatem w konkursie. 

info: UM Szydłowiec