Żłobek w tej miejscowości powstał z inicjatywy wójta gminy Jastrząb Andrzeja Brachy i rady gminy Jastrząb z przewodniczącym Wojciechem Warso. Inwestycja mogła zostać zrealizowana dzięki pozyskanym przez gminę Jastrząb funduszom z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat trzech oraz przy dużej pomocy Referatu do spraw projektów, promocji i rozwoju gminy. 

Dyrektorem placówki jest Jolanta Dujka, kadra opiekuńcza liczy siedem osób. Do żłobka może uczęszczać dwadziescioro dzieci w wieku od dwudziestego tygodnia życia do trzech lat. Placówka jest na miarę XXI wieku i ma zamiar być wizytówką gminy Jastrząb. Stworzone warunki pozwalają dzieciom poszerzać umiejętności, rozwijać zainteresowania, a opiekunom sprawować należytą opiekę nad ich rozwojem. 

Podczas oficjalnego otwarcia było wesoło, kolorowo i gwarno. Nie zabrakło występów dzieciaków z rodzicami, które przygotowały opiekunki żłobka. Furorę zrobił występ zespołu ludowego „Gąsawianki”. Były smakołyki i dużo zabawy. Pojawili się również goście z wójtem gminy Jastrząb, marszałkiem województwa mazowieckiego Rafałem Rajkowskim, starostą szydłowieckim Włodzimierzem Górlickim i wieloma innymi. 

Portal www.naszszydlowiec.pl przesyła najlepsza życzenia nowo otwartej placówce w powiecie szydłowieckim.

Więcej informacji o Żłobku znajdziecie – TUTAJ