Organizatorem spotkania jest Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości, realizator Kampanii Społecznej Piękna bo Zdrowa. W trakcie spotkania Ida Karpińska założycielka Kwiatu Kobiecości opowiedziała o swojej walce, którą stoczyła z rakiem szyjki macicy. Wielu cennych informacji na temat konieczności wykonywania regularnych badań, zagrożeniach z tytułu wirusa HPV oraz o higienie intymnej dostarczyła Marta Kopciał położna współpracująca z organizacją Kwiat Kobiecości.

Program edukacyjny „Młoda i Zdrowa” jest odpowiedzią na zapotrzebowanie edukacyjne dotyczące szeroko rozumianej dziedziny ginekologicznej wśród młodzieży szkół gimnazjalnych oraz liceów w całej Polsce. W ciągu 7 lat działalności Organizacja wyedukowała przeszło 15 000 osób w grupie wiekowej 14– 18 lat. Spotkania mają charakter cykliczny, odbywają się w szkołach poprzez organizowanie spotkań ze specjalistami z dziedziny profilaktyki zdrowotnej.

Organizacja Kwiat Kobiecości zachęca młodych ludzi do oswajania tematyki dotyczącej edukacji zdrowotnej, otwiera młodzież na tematy wstydliwe i krępujące, wykazując kontrast pomiędzy wstydem, a dbałością o własne życie i zdrowie. Akcja edukacyjna zwraca uwagę młodych ludzi na zagrożenia, które umożliwiają zarażenie się wirusem HPV, jego konsekwencje i sposoby diagnozowania oraz możliwości ochrony. Organizacja stara się, aby młodzież poruszała tematy dotyczące profilaktyki ginekologicznej w gronie swoich bliskich – zarówno koleżanek i kolegów, oraz w gronie swojej rodziny.

Podczas spotkania uczennice z Zespołu Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza otrzymały szereg bezpłatnych materiałów edukacyjnych, które zawierają wszystkie niezbędne informacje na temat profilaktyki zdrowotnej oraz upominki od firmy Bella.

mlodaizdrowa1