Policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii szydłowieckiej Policji spotkali się z wiernymi w kościele w Wysokiej.

Funkcjonariusze przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wyjaśniali, jak być lepiej widocznym. Na koniec spotkania funkcjonariusze rozdali zgromadzonym  elementy odblaskowe.
Jesień i zima to okres szczególnie trudny dla pieszych. Szybko zapadający zmrok i złe warunki atmosferyczne często są przyczyną wypadków drogowych z udziałem właśnie tej grupy uczestników ruchu drogowego. Zbawienny może okazać się dla nich błyszczący odblask, który przyciąga uwagę innych użytkowników dróg, a zwłaszcza kierujących. Im więcej odblasków ma na sobie „niechroniony” tym bardziej będzie widoczny na drodze, a co za tym idzie – będzie bezpieczniejszy.

Funkcjonariusze przestrzegali wiernych przed niebezpieczeństwami na drogach, przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa, a przede wszystkim wyjaśniali, jak być lepiej widocznym. Wyjaśniali, że nasze bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych, że w pierwszej kolejności to my jako piesi musimy o nie zadbać. Na koniec policjanci rozdali zgromadzonym  uczestnikom nabożeństwa elementy odblaskowe.

Te prewencyjne działania podejmowane są w celu zminimalizowanie liczby wypadków drogowych z udziałem pieszych uczestników ruchu drogowego.

Przypominamy też o obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmroku, poza obszarem zabudowanym. Obowiązek taki wszedł w życie z dniem 31 sierpnia 2014r.

sierż. Marlena Skórkiewicz