25 sierpnia szydłowieccy policjanci przekazali worki wypełnione nakrętkami zebranymi przez funkcjonariuszy i pracowników KPP w Szydłowcu. Przekazane nakrętki trafią do recyclingu, a zebrane w ten sposób pieniądze pomogą Lence Czabak w leczeniu i rehabilitacji.

Dla jednych nakrętka jest zbędna i ląduje w śmietniku, dla innych staje się pomocna w drodze do lepszego życia. Tak uzasadniali swoje zaangażowanie w akcję zbierania nakrętek dla chorej Lenki policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu. Po przekazaniu informacji, że 9-miesięczna dziewczynka potrzebuje pomocy, odzew był natychmiastowy. Zebrane nakrętki zostały przekazane właśnie na ten cel.

Lenka urodziła się 30 października 2020 roku. Dziewczynka urodziła się z rozszczepem kręgosłupa w dwóch odcinkach, z przepukliną oponowo – rdzeniową oraz współistniejącym wodogłowiem i padaczką. W pierwszej dobie swojego życia dziecko przeszło zabieg plastyki przepukliny oponowo – rdzeniowej otwartej. Po kilkunastu dniach dziewczynka była poddana kolejnej operacji – zabiegowi implantacji zastawki komorowo – otrzewnej.

By Lenka mogła normalnie funkcjonować, potrzebna jest długotrwała rehabilitacja, stosowanie leków, wyjazdy do Poradni Specjalistycznych. Niestety wszystko to jest bardzo kosztowne. Leczenie, rehabilitacja przekraczają możliwości finansowe mamy, która jest osobą niepełnosprawną z dwójką dzieci – synem w wieku 13 lat i córką- Leną.

Nakrętki zostały przekazane mamie małej Lenki. Dzięki otrzymanym w ten sposób środkom finansowym będzie możliwe wsparcie rehabilitacji i leczenie Lenki.

Mundurowi nie planują przestać na jednej akcji i w dalszym ciągu kontynuować będą swoje działania, sukcesywnie zbierając i przekazując potrzebującym zebrane nakrętki.

Lence można pomóc także wchodząc na stronę https://sercadlamaluszka.pl/nasi-podopieczni/lena-czabak, gdzie można przelać gotówkę za pomocą usługi PaypPal, SMS, czy przelewu, a także dzięki przekazaniu 1% podatku.

info: policja.gov.pl
foto: sercadlamaluszka.pl