Droga Krzyżowa to symboliczne odtworzenie drogi Jezusa Chrystusa na śmierć i złożenia do grobu. Droga Krzyżowa liczy 14 stacji od „Pan Jezus na śmierć skazany” do „Pan Jezus złożony do grobu”. Od niedawna bardzo często pojawia się 15 stacja „Zmartwychwstanie”, która jak wierzą katolicy, nadaje sens całej ofierze Jezusa. 

Nabożeństwo drogi krzyżowej to dla katolików okres przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Już w najbliższą niedzielę tzw. Niedziela Palmowa, a tuż po niej Wielki Tydzień i najważniejsze dni tego tygodnia czyli Triduum Paschalne. 

Triduum Paschalne rozpocznie się w Wielki Czwartek mszą Wieczerzy Pańskiej, obchodzony na pamiątkę ustanowienia sakramentów: Kapłaństwa i Eucharystii. Wielki Piątek podczas którego odprawiona zostanie ostatnia droga krzyżowa, a kulminacyjnym momentem Wielkiego Piątku będzie Liturgia Męki Pańskiej. Wielka Sobota to trwanie przy Grobie Pańskim oraz święcenie pokarmów. Wieczorem w sobotę odprawiana jest chyba najważniejsza msza św. w kościele katolickim czyli Liturgia Wigilii Paschalnej w noc poprzedzającą Zmartwychwstanie Chrystusa. 

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające Zmartwychwstanie Chrystusa.

Fotoreportaż drogi krzyżowej w Parafii św. Zygmunta