Oczywiście, nie mogło tam zabraknąć młodzieży z Szydłowca.

Spotkania Lednickie już od prawie 20 lat cieszą się wielką popularnością wśród młodych ludzi. Z roku na rok jest ich coraz więcej. To wspaniała okazja do radosnego wielbienia Boga tańcem, śpiewem i prezentacją swoich największych talentów. To także świadectwo tego, iż wiara nie jest powodem do wstydu w grupie rówieśniczej oraz, że praktyki religijne wcale nie muszą być nudne i zarezerwowane dla osób starszych.

Od wielu lat także z szydłowieckiej parafii na Lednicę wyruszają dziesiątki młodzieży, która swoim entuzjazmem chce zaświadczyć o Chrystusie i przeżyć te wyjątkowe chwile. Tym razem wyjazd był organizowany przez szydłowiecką STREFĘ JP2 Centrum Młodych, w jego organizacji niezastąpioną pomoc okazali Burmistrz Miasta Szydłowca oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Cała 40-osobowa grupa wspaniale zaprezentowała się jako tancerze i wodzireje, którzy uświetniali uroczystość i animowali wolny czas młodzieży zgromadzonej na Polach Lednickich. To, oprócz wspaniałej zabawy, wielka służba wymagająca poświęcenia i długotrwałych przygotowań, dlatego jesteśmy bardzo wdzięczni młodym, którzy zdecydowali się pojechać z nami – mówi Przemysław Duda, prezes Strefy JP2. – Już teraz zapraszamy na jubileuszowe – XX Spotkanie Lednickie, które odbędzie się za rok. Z pewnością, niezapomnianych wrażeń nie zabraknie. – zakończył.