Ten tegoroczny z wielu względów zapowiada się na najlepsze do tej pory, tego typu widowisko uliczne w naszym mieście. Zaangażowanie lokalnej społeczności w ten projekt jest warte zauważenia. To ludzie zaangażowani w organizację szydłowieckiego orszaku sprawią, że Święto Trzech Króli w Szydłowcu będzie okazją do odkrywania na nowo tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. 

6 stycznia Szydłowiecki Orszak Trzech Króli wyruszy z Rynku Wielkiego o godzinie 11.30 i przejdzie ulicami: Kielecką, Kościuszki, Widok i Radomską, aby powrócić na Rynek i na nim uczestniczyć w kolędowaniu poprzedzonym centralnym punktem orszaku czyli pokłonem trzech króli nowonarodzonemu dzieciątku. 

Tego dnia każdy chce mieć na głowie papierową koronę, która przez lata stała się atrybutem święta. W ten sposób wszyscy mogą się przyłączyć do Orszaku Trzech Króli, stając się nie tylko biernym widzem, ale aktywnym uczestnikiem wydarzenia. Przejście Orszaku Trzech Króli jest ogromną atrakcją dla mieszkańców (zwłaszcza dzieci, które przez przebrania aktywnie włączają się w orszak ) i turystów, których w okresie świątecznym nie brakuje w naszych okolicach. Nie zabraknie zwierząt – koni, owieczek, i osiołka. Nie zabraknie przemarszu kolorowo udekorowanych najmłodszych przedstawicieli oświatowych placówek Szydłowca i okolic. Nie zabraknie ciekawych scen, przykuwających uwagę zarówno najmłodszych jak i najstarszych – opowiada portalowi Nasz Szydłowiec, główny organizator Orszaku, ks. Andrzej Kania. 

– Wyruszmy razem 6 stycznia, weźmy udział w tej wspaniałej lokalnej uroczystości, zorganizowanej wysiłkiem naszych mieszkańców. Pójdźmy razem do stajenki – dodał ks. Andrzej. 

Szydłowiecki Orszak Trzech Króli odbywa się pod patronatem medialnym portalu www.naszszydlowiec.pl – nie zabraknie zdjęć i fragmentów video 🙂

W piątek nastąpią zmiany w organizacji ruchu pojazdów w mieście. Od godziny 6 rano zamknięte zostaną ulice: Radomska i Kielecka, natomiast od 10 Rynek Wielki. Organizatorzy i służby porządkowe proszą kierowców o to, by nie ustawiali samochodów na trasie przemarszu orszaku, zwłaszcza przy Radomskiej, Kieleckiej i ulicy Widok. Czasowo zamknięte będą również przylegające ulice: Kilińskiego, 1 Maja, Iłżecka, Strażacka i Kąpielowa. Dojeżdżający mogą skorzystać z dodatkowego miejsca postojowego przy Kamiennej. 

FOTOREPORTAŻ z ubiegłorocznego Szydłowieckiego Orszaku Trzech Króli

Więcej info o Szydłowiecki Orszaku na bieżąco na FACEBOOKU