Od dłuższego czasu w powiecie szydłowieckim nie słyszeliśmy o nowych zachorowaniach na koronawirusa. Dziś statystki zmieniły się. Mamy dwa nowe przypadki COVID-19 w powiecie.

W tym momencie w powiecie szydłowieckim zarażonych jest 7 osób. Dwie nowe osoby, które pojawiły się w dzisiejszym komunikacie to 57-letnia kobieta i 33 – letni mężczyzna.

W ostatnim czasie było trochę zamieszania związanego z koronawirusem na terenie Szydłowca. Kwarantanną objęta została Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna, a także Przychodnia na ulicy Staszica. Wszystko miało być spowodowane kontaktem z osobami zarażonymi, jednego z lekarzy leczących na terenie powiatu szydłowieckiego. Są to jednak informacje nadal niepotwierdzone.

Dziś Starostwo Powiatowe za pośrednictwem swojego konta na Twitterze poinformowało o tym, że pielęgniarki nie są zakażone, a testy w kierunku koronawirusa wśród personelu SPZZOZ w Szydłowcu dały wyniki ujemne.

Na tę chwilę jak wynika z dzisiejszego komunikatu szydłowieckiego sanepidu na naszym terenie jest 7 osób zarażonych koronawirusem. 95 osób przebywa w kwarantannie domowej. 2 w izolacji domowej. 16 osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym. 4 osoby są hospitalizowane z powodu podejrzenia zakażenia. 4 osoby zmarły, a 35 wyzdrowiało.