18 lutego w Komendzie Powiatowej Policji w Szydłowcu uroczyście pożegnano odchodzących na emeryturę dwóch naszych kolegów. Po blisko 30 latach służbę zakończył asp. szt. Dariusz Gawęda, a ponad 27 lat służbę w Policji pełnił asp. szt. Tomasz Węgłowski.
Spotkania takie są elementem tradycji godnego żegnania ludzi, którzy dla służby w Policji poświęcili większą część swojego życia, zapału i energii. Mł. insp. Jacek Różański – Komendant Powiatowy Policji w Szydłowcu wspólnie z mł. insp. Markiem Filipiakiem – I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Szydłowcu w obecności naczelników, policjantów i pracowników Policji podziękowali Panom aspirantom za wzorową i długoletnią służbę. Wiele ciepłych słów na temat aspirantów wypowiedział również Naczelnik Wydziału Prewencji asp. szt. Dariusz Kalita.

Asp. szt. Dariusz Gawęda – przez lata służby pracował na różnych stanowiskach pionów prewencji i kryminalnego szydłowieckiej Policji, w tym ponad 3 lata na stanowisku Komendanta Komisariatu, a następnie Kierownika Posterunku w Orońsku. Najdłużej – bo ponad 7 lat służbę pełnił na stanowisku Jednoosobowego Stanowiska do spraw Prasowo Informacyjnych Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu. Jako kolega i policjant dał poznać się jako osoba uczciwa, koleżeńska i obdarzona optymizmem.

Asp. szt. Tomasz Węgłowski – przez lata służby pracował na różnych pionach prewencji szydłowieckiej Policji. Najdłużej – bo ponad 12 lat służbę pełnił w służbie dzielnicowych, w tym jako kierownik przez 6 lat.

Szanownym emerytom życzymy wspaniałych dni w życiu osobistym – a czas niech ocali od zapomnienia wspólnie spędzone w służbie chwile.

info: st. sierż. Marlena Skórkiewicz