14 października sala kameralna Szydłowieckiego Centrum Kultury „Zamek” wypełniła się do ostatniego miejsca.

Wszystko to za sprawą spektaklu „Dwoje na huśtawce” w wykonaniu aktorów Teatru Poezji i Muzyki „U Radziwiłła” – Wiktorii Koniarczyk i Kajetana Górlickiego,  w reżyserii Sławy Lorenc Hanusz.

Jerry przybywa do Nowego Jorku, by zapomnieć o rozpadającym się małżeństwie i na nowo ułożyć sobie życie. Na przyjęciu u znajomego poznaje Gizelę. Dwoje życiowych rozbitków zaczyna okazywać sobie coraz intensywniejsze zainteresowanie, by z jednej strony (Jerry) uciec przed samotnością, a z drugiej (Gizela) ulec miłości.

Premiera „DWOJE NA HUŚTAWCE” odbyła się 03.06.2015 r., główne role zagrali wtedy – Wiktoria Koniarczyk oraz. Spektakl otrzymał nagrodę główną XX Zamkowych Spotkaniach Teatralnych o laur Złotego Gargulca – ogólnopolskim przeglądzie teatrów amatorskich. Po ponad 2 latach, w zmienionej obsadzie sztuka została zgłoszona do V edycji Festiwalu Amatorskich Teatrów Młodzieżowych – „AMERICAN DREAM”. Nagrodą główną Festiwalu jest wystawienie spektaklu na scenie Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie oraz warsztaty teatralne zorganizowane przez Teatr.