W sobotę 8 czerwca w Szydłowieckim Centrum Kultury – Zamek odbyły się projekcje animacji w ramach wydarzenia FESTIVAL ARS ELECTRONICA Animation Festival 2018 On Tour.

Festiwal Ars Electronica jest miejscem prezentacji niezliczonej ilości nowych form z zakresu sztuki, elektroniki, maszyn oraz form wirtualnej (cyfrowej) rzeczywistości, zarządzania miastem oraz tematami pokrewnymi. Festiwal Animacji jest od 2005 roku stałym elementem Festiwalu Sztuki Współczesnej Ars Electronica, który odbywa się co roku w Linzu. W jego programie znajduje się szeroki wybór projekcji i wydarzeń związanych z animacją. Spośród 1007 nadesłanych prac na konkurs Prix Ars Electronica’s Computer Animation wybrano 80 animacji, które były prezentowane na festiwalu w 2018 roku.

Z uwagi na ograniczoną ilość czasu oraz dużą liczbę animacji, nie było możliwości, aby wyświetlić wszystkie prace. Mamy jednak nadzieję, że te które zostały zaprezentowane wzbudziły zainteresowanie dynamicznie rozwijająca się sztuką współczesnej animacji.

Fot. W. Wismont