Czas pandemii koronawirusa to czas w którym miało miejsce wiele pięknych gestów ludzki serc. Na przeróżny sposób staraliśmy się sobie pomagać nawzajem, wspierać służbę zdrowia i walkę wirusem, który zaatakował cały świat.

Jak się okazuje bardzo dużo pomocy płynęło do pracowników i pacjentów SPZZOZ w Szydłowcu. W związku z tym dyrektor placówki Andrzej Piotrowski przysłał do nas list z podziękowaniami dla wszystkich, którzy pomogli. Pełną treść listu publikujemy poniżej:

…………………………………………………………………………

W imieniu pracowników i pacjentów Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Szydłowcu składam serdeczne podziękowania za okazaną pomoc w pozyskaniu środków ochrony indywidualnej oraz środków do dezynfekcji w związku z wystąpieniem zagrożenia epidemiologicznego SARS-CoV-2 (koronawirus).

Wiele osób, instytucji i fundacji w tym trudnym dla nas czasie wykazało wielkie zrozumienie i przekazało nam darowizny rzeczowe, byli to samorządowcy: Pani Anita Gołosz, Pan Włodzimierz Górlicki i Radni Powiatu Szydłowieckiego, Pan Artur Ludew i Radni Gminy Szydłowiec, Pan Andrzej Bracha i Radni Gminy Jastrząb, Pan Henryk Nosowski i Radni Gminy Orońsko, Pan Artur Siwiorek i Radni Gminy Mirów, Pan Waldemar Sowiński i Radni Gminy Chlewiska, fundacje, stowarzyszenia i inicjatywy lokalne: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Siepomaga, Widzialna Ręka, Ekipa Lodowcowa Chlewiska/Szydłowiec oraz Koło Łowieckie Spłonka w Skarżysku – Kamiennej.

W pomoc dla Zakładu włączyli się również prywatni przedsiębiorcy: Pan Artur Gibała, który przekazał nam darowiznę rzeczową o wartości: 62.488,63 zł. oraz Darczyńca, pragnący zachować anonimowość, który zakupił bezdotykowy dezynfekator. System bezdotykowej dezynfekcji rąk jest jednym z najlepszych rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo pacjentów. Na naszą prośbę o zakup takiego urządzenia, po raz kolejny pozytywnie, z dużą życzliwością i zrozumieniem zareagował Pan Artur Ludew Burmistrz Szydłowca przekazując dezynfekator do Przychodni Specjalistycznej w Szydłowcu.

Dzięki poparciu Pani Agnieszki Górskiej – Poseł na Sejm RP, otrzymaliśmy środki ochrony osobistej z Aresztu Śledczego w Kiecach i Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim.

Środki ochrony osobistej i płyny dezynfekcyjne otrzymaliśmy również z Ministerstwa Zdrowia oraz Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie.

Chcę podziękować wszystkim, którzy wnieśli swoją cegiełkę dobra, doceniając heroiczną pracę lekarzy, ratowników medycznych, pielęgniarek i innych zawodów medycznych w tym trudnym czasie pandemii. Jesteśmy wdzięczni za każdy gest, za każdą pomoc choćby to była tylko pizza, bezinteresownie dostarczana przez Państwa Dorotę i Waldemara Pietrasów dla medyków w SPR Szydłowiec, czy płyn do dezynfekcji od właścicieli JarBur-u dla pracowników rejestracji w Przychodni Specjalistycznej w Szydłowcu.

Szczególne podziękowania składam Pani Kindze Jaworskiej – ratownikowi medycznemu, za zaangażowanie i pomoc w pozyskaniu Darczyńcy.

Andrzej Piotrowski
Dyrektor SPZZOZ w Szydłowcu