Egzaminy maturalne rozpoczną się 8 czerwca egzaminem z języka polskiego i potrwają do 29 czerwca, a egzaminy ósmoklasistów potrwają od 16 do 18 czerwca.

Działalność szkół, żłobków i przedszkoli zostaje zawieszona do 24 maja. Od 22 czerwca rozpoczną się egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe. W połowie sierpnia odbędą się egzaminy zawodowe dla uczniów szkół policealnych

Takich informacji udzielił podczas konferencji prasowej Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski.

Niestety obecne warunki epidemiczne nie pozwalają na to, abyśmy odwiesili działalność szkół, przedszkoli i żłobków. Dlatego też zdecydowaliśmy o dalszym ograniczeniu działalności tych placówek” – podkreślił minister edukacji narodowej.

Piontkowski zaznaczył, że uczniowie szkół podstawowych, ponadgimnazjalnych, ponadpodstawowych kontynuują naukę w formie zdalnej. Niestety w Szydłowcu dostajemy sygnały od rodziców, że nie każda placówka na terenie powiatu szydłowieckiego radzi sobie z prowadzeniem nauki zdalnej. Lekcje nie są prowadzone online, a zrzucane na barki rodziców. Cały czas zbieramy materiały w tej kwestii.

Egzamin maturalny się odbędzie, podobnie egzamin ósmoklasisty. Wyznaczyliśmy daty dość odlegle i bezpieczne. Matura rozpocznie się 8 czerwca. Ze względu na sytuację epidemiologiczną nie będzie części ustnej. Będą to tylko egzaminy pisemne” – zaznaczył.

Sytuacja pandemii koronawirusa w Polsce wprowadza niepokój społeczny w przeróżnych obszarach funkcjonowania. Dotyczy to również szkół. Nie pozostaje nam nic innego jak obserwować i w razie potrzeby interweniować i sygnalizować nasze potrzeby.

Szkoła zdjęcie utworzone przez master1305 – pl.freepik.com