{phocagallery view=category|categoryid=101|limitstart=0|limitcount=10|detail=5|imageordering=5}

Wiele uśmiechów na dziecięcych buziach wywołała inscenizacja bajki „Czerwony Kapturek”. Burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński był narratorem opowieści, rolę Czerwonego Kapturka odegrała Radna Irena Świątkiewicz-Woda, wilkiem był Radny Marek Artur Koniarczyk, mamą – Dyrektor szkoły Ewa Świercz, babcią – Wicedyrektor szkoły Joanna Miernik, a leśniczym Maciej Kapturski, który tego dnia wystąpił również w roli konferansjera imprezy. Po gromkich oklaskach za bajkową inscenizację publiczność owacjami przyjęła dzieci z klas zerowych, które weszły na scenę w strojach narodowych reprezentacji Polski. Chwilkę później wspólnie odśpiewano hymn Euro 2012. Na scenie rozegrano emocjonujący “mecz”, w którym wraz z dziećmi gole strzelał Burmistrz Andrzej Jarzyński.

Organizatorzy przez całe sobotnie popołudnie zapewnili moc atrakcji – scenę wypełniły młode talenty wokalne oraz występy artystyczne w wykonaniu uczniów, przeprowadzono również gry i zabawy z nagrodami. Miłą niespodzianką, szczególnie dla wyróżnionych, było wręczenie nagród za konkurs „20 lat Państwowej Straży Pożarnej – jak nas widzą, tak nas malują”.

Sportowym akcentem szydłowieckiego Dnia Dziecka był mecz piłki nożnej – nauczyciele kontra uczniowie.

Podczas imprezy można było także skorzystać z bufetu, o zaopatrzenie którego zadbali nauczyciele i rodzice. Stoiska kulinarne kusiły smakołykami, były kiełbaski z grilla, pajda chleba ze smalcem i ogórkiem oraz kolorowe galaretki i pyszne domowe ciasta. Można było także zakupić książki oraz wykonaną ręcznie przez uczniów biżuterię.