W tym roku obchody Dnia Dziecka w Szydłowcu będą trwały aż dwa dni. Pierwszy i trzeci czerwca zapowiadają się bardzo interesująco. Te dwa dni pełne atrakcji to świetna okazja dla najmłodszych mieszkańców i ich rodzin, aby spędzić czas razem i cieszyć się niezapomnianymi chwilami.

Pierwszego czerwca, o godzinie 9:00, na Rynku Wielkim pod ratuszem odbędzie się specjalne spotkanie. Burmistrz Szydłowca osobiście przekaże klucze do bram miasta dzieciom. Z okazji Dnia Dziecka wejście na wieżę ratuszową będzie darmowe.

Trzeciego czerwca organizatorzy, Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek i gmina Szydłowiec zapraszają dzieci nad szydłowiecki zalew, gdzie przygotowano masę atrakcji na trzy godziny rozrywki. Początek imprezy o godzinie 15:00.

Na miejscu czekać będzie wiele atrakcji dla dzieci i ich rodzin. „Kopalnia Marzeń” to miejsce, gdzie najmłodsi będą mogły wziąć udział w animacjach, pokazach, warsztatach oraz malowaniu buziek. To doskonała okazja, aby rozwijać swoją kreatywność i wyobraźnię.

Miłośnicy tańca będą mieli okazję podziwiać pokazy taneczne Szkoły Tańca House of Dance. Ich wirtuozeria na pewno Was zachwyci i sprawi, że nogi same będą chciały się ruszać w rytm muzyki.

Fundacja Muzyczni przygotowała specjalne występy artystyczne wokalistów, którzy swoim talentem zachwycą zarówno dzieci, jak i dorosłych. Będzie to prawdziwa uczta dla uszu i okazja do wspólnego śpiewania i tańczenia.

Dla fanów służb mundurowych przewidziane są pokazy sprzętu policyjnego i strażackiego. Będziecie mieli okazję zobaczyć na własne oczy, jak funkcjonują te ważne służby i jak dbają o nasze bezpieczeństwo.

Dla najmłodszych przygotowano darmowe dmuchańce, na których będzie można bawić się do woli. Zjeżdżalnia i zamek do skakania na pewno dostarczą mnóstwo radości i emocji.

Nie zabraknie również wesołego miasteczka.

O godzinie 17:00 odbędzie się plenerowa joga dla małych i dużych. Będzie to doskonała okazja, aby odprężyć się, zrelaksować i cieszyć się wspólnym czasem na świeżym powietrzu.

O godzinie 17:30 zaplanowany jest mini plener malarski, który dotyczyć będzie tematyki bezpieczeństwa nad wodą. Będzie to świetna okazja, aby połączyć naukę z zabawą i rozwijać świadomość dzieci na temat bezpiecznego zachowania się nad wodą.

Wieczorem, o godzinie 20:30, uczestnicy przeniosą się do plenerowego „Kina na dywanie”, gdzie odbędzie się projekcja filmu „Martin i magiczny las”. To doskonała okazja, aby spędzić wspólny czas z rodzeństwem i przyjaciółmi pod gołym niebem.

Info i foto: Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek i Szydłowiec