W sobotę 20 lipca w Sadku odbył się, już po raz dziewiąty Dzień Jagody. To lokalne święto jest organizowane rokrocznie z inicjatywy mieszkańców. Motywem przewodnim imprezy, jak nazwa wskazuje są jagody, których w okolicznych lasach nie brakuje. Zbieranie jagód to sposób na ciekawy, smaczny i zdrowy posiłek. A trzeba przyznać, że mieszkańcy Sadku znają się na sztuce gotowania.

Najważniejszą częścią święta jest konkurs kulinarny na najlepsze potrawy z jagodami. Wśród zgłoszonych do konkursu smakołyków nie mogło zabraknąć drożdżówek, pierogów z jagodami i swojską śmietaną oraz ciast i tortów. Wszystko wyglądało bardzo smakowicie i tak też smakowało.

Komisja konkursowa w składzie: Aneta Furmańska – wiceburmistrz Szydłowca, Marek Cegliński – radny Rady Miejskiej i Ilona Mamla z Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miejskiego w ocenie potraw była jednomyślna. Laur zwycięstwa przyznano Urszuli Słoń, drugie miejsce zajęła Jolanta Lisak, trzecie Anna Gos, a miejsce czwarte Jolanta Zugaj. Przyznano również wyróżnienia, które otrzymały panie: Katarzyna Boruń, Karolina Żak i Elżbieta Indyka. Nagrody wręczyli samorządowcy wspólnie z panią sołtys Magdaleną Limanin.
Organizatorzy zapewnili zebranym na placu przy świetlicy różne atrakcje. Były stoiska gastronomiczne i pneumatyczne zjeżdżalnie dla dzieci. Rozegrano zawody sportowe.

W turnieju w piłkę plażową klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:
– 1 miejsce Mateusz Biegaj i Paweł Guzik,
– 2 miejsce Paulina Zugaj i Andrzej Sroka,
– 3 miejsce Jakub Czarnota i Dawid Piątek.

Święto jagody to także czas na występy sceniczne. W tym roku jako pierwszy zaprezentował się Zespół Wokalny „Jubilat” z Kraśnika z instruktorem Stanisławem Bieleckim. Dla zgromadzonych wystąpiły także zespoły ludowe „Grzybowianki” z Grzybowej Góry i „Kumosie” z Sadku oraz”Górnianki” z Bieszkowa Górnego. Gościem specjalnym był Kacper Chylicki. A wieczorem odbyła się dyskoteka pod gwiazdami.

Organizatorami imprezy byli: Rada Sołecka wsi Sadek, Klub Sportowy „Progres” i Świetlica Wiejska w Sadku działająca przy SCK Zamek. Dzień Jagody odbył się przy współfinansowaniu ze środków funduszu sołeckiego.