W niedzielę 19 sierpnia odbyła się druga edycja Dnia Psiaka Szydłowiaka, czyli akcja charytatywna mająca na celu wsparcie Punktu Przetrzymań Zwierząt w Szydłowcu.

Akcja odbywała się w Parku Radziwiłłowskim przy wejściu od strony ulicy Ogrodowej. Każdy przybyły mógł znaleźć coś dla siebie.

Wolontariusze przygotowali wiele atrakcji, były stoiska z domowymi ciastami, z kiełbasą z grilla, z grochówką, a nawet z książkami. Podczas trwania wydarzenia zaprezentowało się wielu artystów, od najmłodszych dzieciaków, po Laurę Śliwę z Cezarym Szymkiewiczem i Krzysztofem Falkiewiczem. Oprócz występów artystycznych można było również zobaczyć pokaz akrobatyki sportowej, zaczipować psa, czy nauczyć się udzielania pierwszej pomocy. Wieczorem zaczął padać mocny deszcz, dlatego nie doszły do skutku, koncert Zuzy Gadowskiej oraz pokaz tańca z ogniem w wykonaniu grupy „Awaria”.

Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na poprawienie bytu zwierząt w szydłowieckim Punkcie Przetrzymań, a także na sterylizację. W tym roku wolontariuszom udało się uzbierać 13 185,10 zł.

Poniżej nasz materiał video w którym możecie zobaczyć jak wyglądała impreza, a także posłuchać wypowiedzi: Agnieszki Turbakiewicz i Kamili Krakowiak – wolontariuszek oraz Artura Ludwa – burmistrza Szydłowca.

foto główne: UM w Szydłowcu