31 maja Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie wraz ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Warsztatem Terapii w Szydłowcu zorganizowało obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego.

Pomogło Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń” z Rogowa gm. Mirów oraz niektórzy sponsorzy. Piknik integracyjny miał miejsce na terenie Warsztatu Terapii w Szydłowcu.

Udział wzięli rodzice zastępczy z powiatu z dziećmi oraz uczestnicy Warsztatu wraz z kadrą, pomagającą w organizacji. Był poczęstunek i zabawy dla dzieci oraz program artystyczny.

W programie artystycznym wystąpił Michał Kojara z gm. Jastrząb, uczestnik Warsztatu Terapii, który zaprezentował swoje celne fraszki (głównie z wydanej książki „Chwila z Fraszką”), dobrze przyjęte przez zgromadzonych. Piosenkę satyryczną o żonie europosła zaśpiewał inny uczestnik WTZ Artur Świercz (jako przerywnik występu fraszkopisarza) .

Natomiast w dłuższym recitalu muzycznym wystąpił Sławomir Bogusiewicz ze Skarżyska Kam., autor tekstów do piosenek, muzyki i wykonawca zarazem, zaproszony przez nasze Stowarzyszenie na rzecz niepełnosprawnych. Był również występ akordeonisty.

Piknikowi sprzyjała dobra pogoda, której nie było wcześniej, a wszystkim dopisywały humory. Dziękowano rodzicom zastępczym oraz opiekującym się niepełnosprawnymi za miłość, także sponsorom. Można powiedzieć, że była to udana i dobrze zorganizowana impreza, mająca również aspekt integracyjny i sądzę, że zostanie w pamięci uczestników. Władze powiatu reprezentowali Anita Gołosz – wicestarosta, Maria Michalska – dyrektor PCPR i Agnieszka Sobutka – Klepaczewska – radna, przewodnicząca komisji zdrowia i rodziny. Stowarzyszenie dla niepełnosprawnych reprezentował Marian Frąk – prezes zarządu wraz z jego członkami. Marian Frąk serdecznie dziękuje wszystkim za pomoc w imprezie a wykonawcom programu artystycznego za jej uświetnienie.

Informuje: Marian Frąk

Foto: Michał Kojara