18 listopada 2017 roku w Centrum Rzeźby Polskiej odbyło się spotkanie seniorów w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Seniora.

Spotkanie otworzyła dyrektor Centrum Rzeźby Polskiej p. Eulalia Domanowska, która zapraszała seniorów do częstego odwiedzania Centrum, które jak twierdziła jest zawsze otwarte dla mieszkańców. Uroczystość uświetnili swoją obecnością również Starosta Szydłowiecki p. Włodzimierz Górlicki oraz Wójt Gminy Orońsko – p. Henryk Nosowski.

W spotkaniu wzięli udział zarówno seniorzy z gminy Orońsko, jak też zaproszeni członkowie Stowarzyszenia Emerytów „Spokojna Jesień Życia” z Szydłowca, którzy uświetnili uroczystość swoim występem artystycznym. W przerwie występu prezes szydłowieckiego stowarzyszenia opowiadał o początkach funkcjonowania tej organizacji, a także o bieżących dokonaniach i formach aktywności, zachęcając seniorów z Orońska do realizowania swoich marzeń i rozwijania talentów w ramach działającego na terenie gminy Orońsko Klubu Seniora. Wykorzystując  spotkanie, organizatorzy zaprosili także policjantów z Komendy Powiatowej w Szydłowcu, którzy przedstawili prezentację pt. „Bezpieczny senior – bezpieczny pieszy” oraz rozdali uczestnikom elementy odblaskowe.

Po występach artystycznych dla uczestników spotkania organizatorzy przygotowali potańcówkę oraz poczęstunek w formie szwedzkiego stołu.