Przedstawienie bardzo podobało się widzom, przerywano je wielokrotnie oklaskami.

Nasi goście wręczyli nagrody zwycięzcom konkursu przyrodniczego, ufundowane przez Generalną Dyrekcję Lasów Państwowych oraz Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych w Warszawie a sami otrzymali pamiątkowe odznaki.

Następną część spotkania poprowadził leśniczy Marek Grosicki, który przypomniał o zasadach zachowania się w lasach i odpowiedział na wiele uczniowskich pytań.

Na zakończenie zostały wręczone uczniom nagrody za udział w akcji „Kamizelka”. W ciągu zimowych miesięcy monitorowana była frekwencja uczniów uczęszczających do szkoły w odblaskowych kamizelkach. Wyniosła 71% .

Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa uczniów w drodze do szkoły. Zostało nagrodzonych 53 uczniów, których „kamizelkowa” frekwencja wyniosła ponad 50%. Aż 9 z nich miało frekwencję 98-100%.

Nagrody sponsorowali: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu, UM w Szydłowcu- Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szydłowcu, Rada Rodziców PSP w Sadku, Generalna Dyrekcja Lasów Państwowych.

„Dzień Ziemi 2013” został przygotowany przez nauczycielkę przyrody – Barbarę Hackiewicz, pomysłodawcą i koordynatorem akcji „ Kamizelka” był nauczyciel techniki Przemysław Łyżwa

{phocagallery view=category|categoryid=179|limitstart=0|limitcount=7|imageordering=5}