20 grudnia 2019 r. w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej zebrali się uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy PSP nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu, aby obejrzeć Jasełka przygotowane przez grupę uczniów.
Nadziei blask aż po nieba kres
Wigilii czas, płonie światłem świec
Poprzez ciszy mgłę z dala słychać śpiew
Dziś wszystkim z nas
Bóg narodzi się
Nie pytaj mnie jak wypada żyć
Niewiele wiem, błądzę tak jak Ty
Wśród szaleństwa dni
Jak wytchnienia cień
Dziś wszystkim z nas
Bóg narodzi się

Tak śpiewali w przedstawieniu jasełkowym uczniowie klasy II c. Swoim występem pokazali jak wyglądają święta z perspektywy współczesnego młodego człowieka. Nowe technologie, pośpiech, nieczułość i pogoń za tym, aby mieć, powodują, że zapominamy o tradycjach, o Betlejem, o drugim człowieku…

Nie pozwólmy na obojętność! Niech refleksja nad Nowonarodzonym otworzy nam oczy i serca, na nas samych i na drugiego człowieka…

Po występie głos zabrała Dyrektor Szkoły pani Danuta Gnat, która podziękowała młodym artystom i ich opiekunkom za pięknie przygotowane Jasełka i złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia bożonarodzeniowe oraz pomyślności w Nowym 2020 roku.

Po programie artystycznym rozdano także nagrody zwycięzcom konkursów z języka angielskiego – „Kaligramy” dla klas I-III i Konkursu pięknego czytania dla klas IV-V.

info: PSP im. Jana III Sobieskiego