Kiedy zaczynali pięć lat temu, robili to trochę nieśmiało. Jeden z pierwszych publicznych występów miał miejsce w szydłowieckim zamku w ramach „Sceny Zamek dla Każdego”, gdzie przez jurorów zespół został okrzyknięty najlepszym. Wówczas usłyszał o nich cały Szydłowiec, powiat, a następnie region.

Dziś Guzowianki, bo o nich mowa, znane są w przeróżnych zakątkach Polski. Zespół ze wsi Guzów w gminie Orońsko, w której zamieszkuje około 200 osób, może się szczycić wielomilionową popularnością na portalu You Tube.

Nie da się ukryć, że to właśnie teledyski publikowane w tym medium społecznościowym zwiększyły popularność zespołu. Za realizację video od samego początku odpowiedzialna jest firma PR Studio Rafała Sadowskiego. Jakość teledysków i sposób opowiadanych historii praktycznie za każdym razem robią wrażenie.

Najważniejsza jest jednak warstwa muzyczna, artystyczna, o którą dba Wiola Fijałkowska, założycielka i kierowniczka zespołu. To ona zaszczepiła w uzdolnionej młodzieży miłość do muzyki folkowej i ludowej. Sama się na takiej muzyce wychowywała, wszak pochodzi z muzycznej rodziny Bursów z Guzowa. Warto wspomnieć, że kapela Bursów jest również stałym muzycznym elementem zespołu Guzowianki.

Mały wiejski zespół, często pewnie traktowany niezbyt poważnie, dziś stał się dumą dla Guzowa, Orońska i całego powiatu szydłowieckiego.

W tym roku pięciolecie i właśnie z tej okazji zespół zaskoczył swoich fanów kolejnym świetnym teledyskiem. Tym razem do piosenki „Dziwaczka Guzowska”. W teledysku pojawili się wszyscy, którzy do tej pory występowali w teledyskach Guzowianek. Skoczna muzyka, wpadająca w ucho melodia, łatwy do zapamiętania tekst i kolorowe obrazy, sprawiają że spotkanie z Guzowiankami to miłe spotkanie.

Na 8 września 2019 roku w Guzowie zaplanowane jest spotkanie jubileuszowe. Koncerty, spotkania z członkami zespołu, a także premiera długo wyczekiwanej płyty zespołu. Zapraszamy już dziś!

Poniżej teledysk zespołu Guzowianki do piosenki „Dziwaczka Guzowska”: