Młodzież z klas IIbd i IIac wzięła udział w warsztatach językowych organizowanych przez Fundację Euroweek. Zajęcia odbywały się w malowniczo położonej miejscowości – Międzygórze, zwanej również Perłą Sudetów.

Różnorodne aktywności prowadzone przez wolontariuszy rozwijały u uczniów umiejętności autoprezentacji, pracy w grupie, odnajdywania się na współczesnym rynku pracy oraz liderstwa.

Większość zajęć prowadzona była w języku angielskim przez młodych ludzi z Dominikany, Indonezji, Filipin, Mjanmy (Birmy), Wietnamu, Niemiec, Urugwaju i Pakistanu. Uczniowie mieli również okazję poznać rodzime kraje prowadzących dzięki ciekawym prezentacjom i pokazom. Małą odskocznią od zajęć była wycieczka do Bystrzycy Kłodzkiej i Kłodzka, podczas której uczestnicy mogli zwiedzić m. in. Bramę Wodną, Muzeum Zapałek I Twierdzę Kłodzką.

Komentarze uczniów:

  • „Warto było wziąć udział, świetne doświadczenie i poprawienie kontaktów międzyludzkich,”
  • „za rok też jedziemy jak nic XD”,
  • „zdecydowanie warto wziąć udział! dzięki Euroweek przełamałam barierę językową oraz otworzyłam się na innych ludzi :)”,
  • „Warto jechać, ponieważ można tam nabyć dużo umiejętności: pewność siebie , umiejętność liderską , występowanie przed publicznością i wiele innych”,
  • „Euroweek był świetny, zajęcia były bardzo angażujące i wymagały kreatywnego myślenia, można było poznać wiele ciekawych rzeczy o kulturze innych państw oraz ćwiczyć swój angielski”.

TUTAJ więcej zdjęć.

info: Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza