Do rywalizacji stanęło 35 zawodników w 10 drużynach.  W eliminacjach udział wzięły drużyny reprezentujące Szkoły Podstawowe i Gimnazjalne z gmin powiatu szydłowieckiego. Część teoretyczna dotycząca przepisów ruchu drogowego przeprowadzona została w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu. Część praktyczna turnieju przeprowadzona została na miasteczku ruchu drogowego usytuowanego na Osiedlu Wschód, które dzięki uprzejmości włodarzy Szydłowca zostało odnowione, co umożliwi dzieciom nabywanie umiejętności praktycznych bezpiecznego poruszania po ulicach zgodnie z przepisami.

Najlepszą drużyną wśród Szkół Podstawowych okazała się drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Szydłowcu. Wśród Szkół Gimnazjalnych zwyciężyła drużyna reprezentująca Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Chlewiskach. Zwycięzcy za zajęcie pierwszych trzech miejsc otrzymali puchary dyplomy, kaski rowerowe wraz z elementami odblaskowymi. Dodatkowo każdy uczestnik turnieju otrzymał upominek oraz słodki poczęstunek, które ufundowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Szydłowcu i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu.

Wręczenia nagród dokonali I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Szydłowcu mł. insp. Marek Filipiak, Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Szydłowcu Pani Joanna Strzelecka oraz Zastępca Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu Pan Zbigniew Mazurkiewicz.

Hasłem przewodnim turnieju było bezpieczeństwo rowerzystów i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Turniej wpisał się w cele akcji „ Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Drużyny, które w eliminacjach powiatowych zajęły I miejsca, będą reprezentowały powiat szydłowiecki 18  maja br. podczas etapu rejonowego, który odbędzie się w Publicznym Gimnazjum w Jedlińsku.

sierż. Marlena Skórkiewicz