Prezentację taneczną wykonali uczniowie ZS im. Jana Pawła II w Szydłowcu, a umiejętnościami wokalnymi dzieliły się z nielicznie zebraną publicznością: Aleksandra Kowalska oraz Aleksandra Brzeźniak. Również przed rozpoczęciem  biegu, swój koncert zdążył dać Chór Strefy JP2 – Centrum Młodych. Padający deszcz odstraszył mieszkańców, którzy bardzo nielicznie pojawili się na placu przy zalewie.

Chwilę po godzinie 16.oo burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński oraz dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Fudnuszy Europejskich Mariusz Frankowski rozpoczęli pierwszą edycję „Biegu Zygmuntów”. Jak wspomniano powyżej na starcie stanęło 120 biegaczy, którzy zdecydowali się pokonać 5 kilometrową trasę, przy padającym deszczu i mocno wiejącym wietrze.

Po około 20-minutach na mecie meldowali się pierwsi biegacze, którzy tuż po dobiegnięciu dekorowani byli medalami.

Najlepszy okazał się Jakub Woźniak, tuż za nim na podium uplasowali się: Rafał Czarnecki oraz Piotr Wijota. Najlepsza wśród kobiet była Justyna Woźniak, na drugim miejscu Karolina Wiśniewska, a ostatnie miejsce podium przypadło Lidii Pytel.

Najstarszym uczestnikiem biegu był pan Ireneusz Płusa z Sadku.

(pełne wyniki będą opublikowane po udostępnieniu ich przez organizatora)

Wyniki biegu ogłosił kierownik ds sportu w SCKiS „Zamek” Marek Zdziech, a uroczystej dekoracji dokonali panowie: Andrzej Jarzyński i Mariusz Frankowski, a także przedstawicielka sponsora nagród.

 

Po części sportowej sceną znów zawładnęli artyści muzyczni…najpierw wspierany przez dość sporą grupę wsparcia, swoj program przedstawił zespół „Lokator” stworzony przez grupę emerytów pod kierownictwem pana Kazimierza Zawadzkiego. Grupa wsparcia nie zawiodła i nagrodziła odważnych artystów gromkimi brawami.

Następnie zmiana klimatu, ponieważ na scenie pojawił się Tomasz Kraska ze swoimi kolegami. Wykonali kilka znanych rockowych kawałków, a te parę numerów wysłuchała mała grupka szydłowieckiej młodzieży.

Kolejny wykonawca to znana i utalentowana Zuzanna Gadowska, która tym razem postawiła na znane utwory innych wykonawców. Zuza jak zwykle zauroczyła wszystkich swoim talentem i urokiem osobistym.

Po Zuzie nadszedł czas na Aleksandrę Krupę, czyli dziewczynę petardę, która cała jest muzyką. Ola jak zwykle w swoim krótkim programie dała z siebie wszystko i pokazała jak wielki ma talent.

Na zakończenie drugiego dnia „Zygmuntów” wystąpiła młoda skarżyska rockowa kapela o nazwie „Slaves”. Młodzież wykonała kilka znanych coverów z repertuaru The Cranberries czy HappySad, a także swoje autorskie numery.

 

Przez cały dzień sporą popularnością cieszyły się dwa namioty rozstawione na placu przy zalewie przez Strefę Funduszy Europejskich z okazji dziesięciolecia wejścia Polski do Unii Europejskiej. W jednym z namiotów chętni mogli obejrzeć wystawę zdjęć miejsc na Mazowszu, które zmieniły się dzięki funduszom z UE, a także dowiedzieć się wiele na temat tych pieniędzy. W drugim odbywał się wielki piknik i zabawy dla młodszych i starszych. Animatorzy zabawiali dzieci, a trochę starsi mogli wziąć udział w kole fortuny, odpowiedzieć na pytanie i wygrać nagrodę.

Na zakończenie słowa gratulacji dla wszystkich tych, którym chciało się w ten zimny dzień wyjść z domu i wspierać uczestników biegu czy artystów, którzy wystąpili na scenie. Wielkie gratulacje dla wszystkich, którzy wzięli udział w biegu i wszystkich tych, którzy swoją obecnością uatrakcyjnili drugi dzień XII Szydłowieckich Zygmuntów. Szacun!

Konferansjerami podczas festynu byli: Agnieszka Sobutka – Klepaczewska oraz Przemysław Duda, dla nich również szacunek, za to że nie tracili humoru 🙂

Miejmy nadzieję, że XIII Szydłowieckie Zygmunty nie będą pechowe i odbędą się w całości w słonecznej i ciepłej pogodzie 🙂

Poniżej zapraszamy do największej galerii z drugiego dnia Zygmuntów:

Chcesz lajkować, komentować i udostępniać? Obejrzyj galerię na Facebooku TUTAJ

Chcesz obejrzeć i pobrać zdjęcia w oryginalnej rozdzielczości? Kliknij TUTAJ