Nieprzerwanie od czterech lat Autodrom Jastrząb 12 i 13 sierpnia stał się sceną pojedynków drifterów z Polski i ze świata. Zawodnicy przez dwa dni konkurowali w dwóch kategoriach: Profi (dla profesjonalistów) i Street (dla początkujących). W rywalizacji o miano najlepszego kierowcy staneli zarówno debiutanci, jak i utytułowani wirtuozi sztuki driftingu. W jury zasiadł natomiast ceniony słowacki sędzia, Igor Chalka.

Rywalizacja w Pucharze Driftu przyniosła nie tylko wybuchy dymu, huk silników i niezapomniane widowisko, ale również radość triumfu. W klasie Street zwyciężył Tomasz Błaszkowski, a na podium obok niego stanęli Adam Bigus i Maciej Rymarczyk. W klasie Profi pierwsze miejsce zdobył Oleksii Holovnia, drugie Mateusz Suski, a brązowy medal przypadł Łukaszowi Pijarowi.

Spojrzenia kibiców skierowano również w kierunku najbardziej utalentowanych mechaników. Ich zadaniem było wykazać się precyzją i szybkością podczas wykonywania różnorodnych zadań. To Paweł Woliński z Woliński Motorsport pokonał wszystkich w najszybszym czasie, zdobywając złoty medal. Drugie miejsce zajął Krzysztof Grzesiak z PITER DRIFT Team, a trzecie Patryk Szymczyk z Szymspec.

Podczas tegorocznej edycji Pucharu Driftu, wydarzenie obfitowało w atrakcje, które przyciągnęły zarówno doświadczonych fanów, jak i nowicjuszy w świecie driftu.

Śmiało możemy powiedzieć, że teren Autodromu Jastrząb zamienił się w prawdziwy park maszyn. Dla dorosłych fanów driftu przygotowano coś wyjątkowego – Drift Taxi. To przejazd w sportowym aucie na miejscu pasażera i niesamowita szansa na poczucie adrenaliny i emocji, jakie towarzyszą profesjonalnym kierowcom podczas driftu. Niezapomniane przeżycia na torze były pod ręką również dla młodszych entuzjastów, dzięki atrakcji Crazy Cart.

Na terenie Autodromu Jastrząb nie zabrakło miejsca dla całych rodzin. Strefa Family to przestrzeń, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Maluchy mogły wykazać się kreatywnością przy różnych aktywnościach.

Pasjonaci motoryzacji mieli okazję podziwiać wystawę aut.

Poniżej prezentujemy relacje z wydarzenia zrealizowane przez redakcję Nasz Szydłowiec.