Już 3 czerwca odbędzie się 5. edycja Festivalu BODY pod hasłem „Abba!”. Tematem tegorocznej odsłony będzie szeroko rozumiane ojcostwo – od zaśpiewania Abba Ojcze, przez rozważania o byciu ojcem, po zapamiętanie Ojca Narodu Jana Pawła II.

Podzieliliśmy układ tegorocznego spotkania na 3 części:
– Chcemy się skłonić ku wszystkim chłopakom, uświadomić im, że każdy z nich w przyszłości zostanie ojcem.
– Chcemy spojrzeć na ojcostwo i powiedzieć sobie – jestem ojcem, ale na dwa sposoby. Pierwszy nich to ojciec z krwi – ten, który wychowuje swoje dzieci, ale też ojciec z Ducha – czyli kapłani.
– Chcemy podziękować za ojców tych z krwi, jak i z ducha, a szczególnie ojcom narodu – papieżowi Janowi Pawłowi II oraz kardynałowi Wyszyńskiemu” – mówi Przemysław Duda, założyciel i głowa fundacji Strefa JP2.

Nie zabraknie oczywiście tańców i medytacji, pojawi się także Koronka do Bożego Miłosierdzia. Całość zakończy apel, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu.

Tegorocznym gościem festiwalu będzie Wojciech Modest Amaro – słynny kucharz i restaurator. Podzieli się on z uczestnikami swoim świadectwem i opowie o roli ojca w rodzinie. Głos zabierze również biskup Marek Solarczyk, który opowie o kapłanach jako ojcach z Ducha.

W tym roku Festival BODY odbędzie się na dwa sposoby: stacjonarnie w Kościele pod wezwaniem św. Zygmunta oraz online za pośrednictwem mediów społecznościowych, gdzie dodatkowo na początku oraz na końcu pojawi się studio opowiadające o wydarzeniu.

O tym jak będzie można uczestniczyć stacjonarnie informować na bieżąco będą członkowie fundacji w mediach społecznościowych.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje portal Nasz Szydłowiec. Zapraszamy, również do śledzenia naszych relacji z Festivalu BODY.

O tegorocznej edycji pisaliśmy już na portalu:

Znany restaurator gościem Festivalu „Body” w Szydłowcu