W czwartek 30 września przedstawiciele Furman Football Academy Szydłowiec spotkali się z prezesem Wisły Płock Tomaszem Marcem i podpisali umowę o współpracę.

Jest to długofalowa umowa o współpracę między klubem sportowym Wisła Płock, a Stowarzyszeniem Furman Football Academy w zakresie szkolenia w piłce nożnej. Przy podpisaniu umowy spotkali się: wspomniany wyżej prezes Tomasz Marzec, Dominik Furman zawodnik Wisły Płock oraz Andrzej Koniarczyk i Krzysztof Furman z FFA Szydłowiec.

Wspólne działania będą skierowane dla rozwoju sportu oraz upowszechniania aktywnego i zdrowego stylu życia w naszym regionie.

Wisła Płock S.A. i FFA Szydłowiec za cele nadrzędne swoich działań skierowanych dla młodych adeptów piłki nożnej uznają: stworzenie możliwie optymalnych warunków zapewniających systematyczny, profesjonalny rozwój, pomoc w rozwijaniu pasji i zainteresowań.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się nawiązać współpracę z klubem z najwyższego poziomu rozgrywkowego w Polsce. Dla Nas to milowy krok do przodu w kierunku rozwoju akademii. Spotkaliśmy się z dużym profesjonalizmem i otwartością na nasze pomysły. Jesteśmy przekonani, że współpraca zaowocuje i w niedługim czasie ktoś z Naszych Wychowanków zadebiutuje w rozgrywkach ekstraklasy” – powiedzieli nam Andrzej Koniarczyk i Krzysztof Furman .

Współpraca pomiędzy Wisłą Płock, a Stowarzyszeniem Furman Football Academy obejmuje min.:

– współpracę sportową pomiędzy grupami młodzieżowymi (min. udział wybranych zawodników FFA w treningach, meczach, obozach sportowych Wisły Płock),

– możliwość odbycia wzajemnych stażów trenerskich przez trenerów grup młodzieżowych;

– możliwość organizacji obozów sportowych;

– możliwość wymiany trenerów;

– udział zawodników grup młodzieżowych w meczach PKO Ekstraklasy;

– wzajemna dbałość o dobry wizerunek obu klubów.