To będzie ich miejsce. Myślimy, ze w przyszłości świetlica otworzy się też na inne grupy społeczne. Na wszystkich tych, którzy chcą mieć wpływ na otoczenie, chcą się integrować. Lokal będzie spełniał wymogi praktyczne- szerokie wejście i drzwi o niskim progu, bez schodów, co oznacza komfort dla rodziców z wózkami. Społeczność Szydłowca przychodzić tu będzie po inspirację, po to by kreatywnie spędzić czas, a czasem by się ponudzić przy kawie za „co łaska”(zebrane pieniądze przeznaczymy na kolejną kawę). Będziemy przeprowadzać tu warsztaty dla rodziców i dzieci. To będzie miejsce przyjazne, urządzone, tak by rodziny z dziećmi czuły się „swojsko”(zadanie warsztatowe UPTEKAdesign). Zadbamy o edukację literacką maluchów. W UPTEKA biblio znajdą się najciekawsze pod względem edukacyjnym i artystycznym pozycje wydawnicze współczesnej literatury dziecięcej. Zaproponujemy kreatywną zabawę z UPTEKAfan, czyli ekozabawki i eduzabawki. Dorosłym zaoferujemy UPTEKAcaffe, gdzie będą mogli poczęstować się kawą (za „co łaska” po to by kupić kolejną kawę) i wymieniać doświadczenia związane z rodzicielstwem. UPTEKAart natomiast prezentować będzie realizacje artystyczne związanych z działalnością świetlicy. Udział w warsztatach będzie bezpłatny.

Nasza miejska UPTEKA będzie miejscem spotkań, inspiracji i integracji. Przez co stanie się ważnym punktem na mapie Szydłowca. UPTEKA – suplementy na aktywność.

Finanse przeznaczymy na remont i wyposażenie świetlicy (przystosowanie dla maluchów,np. toaleta dla dzieci, przewijak, mikrofala do podgrzania dziecięcych słoiczków, itd.)

Zadanie realizowane będzie na terenie miasta Szydłowiec. Miasto położone jest w południowej części województwa mazowieckiego. Szydłowiec od kilku już lat zajmuje niechlubne pierwsze miejsce pod względem skali bezrobocia. Miasto znane jest w mediach także z borykania się z problemem bezdomności psów oraz wysokiego wskaźnika wypalania traw. Szydłowiec to z jednej strony miasto wielu bolesnych problemów społecznych, a z drugiej miasto zabytków, przestrzeni zielonych, perełek w postaci Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych czy Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

GŁOSOWAĆ należy wchodząc w ten LINK, klikając w niebieski przycisk „Głosuj” 🙂 Serdecznie zachęcamy wszystkich do poświęcenia kilku chwil na oddanie głosu.