Mirax Puchar Polski to rozgrywki na szczeblu okręgu radomskiego w którym rywalizują drużyny zrzeszone w Radomskim Okręgowym Związku Piłki Nożnej.

Sponsor rozgrywek zapewnił wysoką nagrodę dla zwycięskiej drużyny, a jest to 10 tysięcy złotych.

Do rywalizacji w tegorocznej edycji przystąpiły drużyny z powiatu szydłowieckiego, choć nie wszystkie. Do rozgrywek nie zgłosiła się grająca w lidze okręgowej Szydłowianka Szydłowiec, która postanowiła w spokoju przygotować się do nowego sezonu, a także  B-klasowy Hubal Chlewiska.

Powiat szydłowiecki w pierwszej rundzie reprezentowały więc: KS Jastrząb, Gryfia Mirów, Oronka Orońsko i Postęp Łaziska. Oprócz drużyny z Jastrzębia w drugiej rundzie melduje się trzech naszych reprezentantów.

Beniaminek A-klasy KS Jastrząb przegrał z drużyną Młodzika Radom, aż 0:3. Drużyna z Radomia gra w tej samej klasie rozgrywkowej, ale w innej grupie. Mecz rozgrywany był w Jastrzębiu.

Bardzo dobrze zaprezentowała się Gryfia Mirów, również drużyna A-klasy, która zremisowała na wyjeździe z rezerwami Broni Radom 1:1. W serii rzutów karnych zawodnicy z Mirowa okazali się jednak lepsi i to oni zagrają w kolejnej rundzie. (zdjęcie główne)

Oronka Orońsko drużyna z ligi okręgowej zmierzyła się na wyjeździe z niżej notowanym rywalem z Potworowa i pokonała tę drużynę 0:1.

Najwyższe zwycięstwo odniósł inny zespół z gminy Orońsko czyli B – klasowy Postęp Łaziska, który na własnym boisku podejmował Powałę Taczów drużynę wyżej notowaną i pokonał rywala, aż 4:0.

Wszystkim drużynom z terenu powiatu szydłowieckiego, które awansowały dalej serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszej fazie Mirax Pucharu Polski.

W tym roku rozpoczynamy częstsze relacje ze wszystkich boisk powiatu szydłowieckiego. Zobaczymy jak się przyjmą.

foto. Echo Dnia