Burmistrz Andrzej Jarzyński powiedział: „Gdyby zastanowić się nad historią tego obiektu, to można powiedzieć, że miał etapy wzniosłości, ale także etap (ostatnich 27 lat), kiedy popadał całkowicie w ruinę. Dziś jednak cały Szydłowiec zmienia swoje oblicze, w nawiązaniu do historii, do tożsamości, a zarazem usługowo użytecznie. Mamy świadomość, że przed nami do zrobienia jest jeszcze wiele. Chciałbym życzyć prezesowi Ziółkowskiemu sukcesów w prowadzeniu hotelu „Pod Dębem”, wielu gości, którzy będa również naszymi gośćmi, gośćmi Szydłowca.”
„Mamy już kilkuletnie doświadczenie w branży hotelarsko – gastronomicznej. Jestem również właścicielem hotelu „Paradiso” w Suchedniowie, który do niedawna był największym hotelem w województwie świętokrzyskim. Jeżeli chodzi o hotel „Pod Dębem” będziemy pracować nad jego rozwojem. Dzisiejsze otwarcie jest dla mnie nadzwyczaj ważne, gdyż oprócz mojej pracy, ryzyka finansowego oraz innych zagrożeń rynkowych, ciąży na mnie coś co jest dla mnie naprawdę najważniejsze: dane słowo i okazane zaufanie. – powiedział prezes System Management Piotr Ziółkowski.
„Jest to bardzo ważny dzień dla naszej spółki, jak również dla rozwoju turystycznego całej Gminy Szydłowiec i tego regionu Mazowsza. Wszystkie remonty, które odbyły się i nadal trwają w Szydłowcu, a do tego duch historii, mają sprawić, że przyjadą do Szydłowca turyści, wycieczki i rodziny z dziećmi. Otwierany dziś hotel, który został skategoryzowany jako *** ma być waznym ogniwem turystycznym Szydłowca, posiada obecnie 13 pokoi i 26 miejsc noclegowych o wysokim standardzie. Od dziś wszyscy goście i turyści mogą korzystać z hotelu z usługą śniadania, pokoje wyposażone są w pełen węzeł sanitarny, telewizor, telefon, budzik oraz wentylację. Ogromnym atutem obiektu jest jego lokalizacja w centrum miasta na szydłowieckim Rynku, co powinno sprzyjać do zatrzymania się w podróży, jak również spotkaniom biznesowym. Lokalizacja miasta przy trasie S7 oraz rozwój regionu pozwalają optymistycznie patrzeć w przyszłość.” – dodał Piotr Herman, dyrektor zarządzający hotelem „Pod Dębem”.
Na zakończenie kilka słów dodał wojewoda mazowiecki Dariusz Piątek: – „Cieszę się, że Szydłowiec zyskuje, że władze samorządowe zdobyły środki na rewitalizację. Jest to chyba jedyne miasto na Mazowszu, które tak kompleksowo podeszło do rewitalizacji. Życzę operatorowi jak największej liczby gości, warunki będą do tego obecnie sprzyjały, ponieważ rozpoczyna się wokół Szydłowca wiele inwestycji.”
Po części oficjalnej był czas na degustację przygotowanych przysmaków. Nie zabrakło również części rozrywkowej o którą zadbał kabaret Weźrzesz ze Skarżyska Kam.
Miejmy nadzieję, że hotel „Pod Dębem” będzie wreszcie miejscem żywym i pełnym gości. Portal Nasz Szydłowiec życzy operatorowi obiektu samych sukcesów dla wspólnego dobra jakim jest Szydłowiec.
{phocagallery view=category|categoryid=284|limitstart=0|limitcount=18|imageordering=5}
———————————————————————————————————————————————————————–
Dla przypomnienia: budynek w stylu klasycystycznym, wybudowała w roku 1819 właścicielka miasta, Anna Sapieżyna z przeznaczeniem na szkołę elementarną. Funkcje szkolne pełnił budynek do końca lat 60-tych. Mieściły się w nim kolejno – sapieżyńska szkoła elementarna, w okresie 20-lecia międzywojennego powszechna szkoła podstawowa, po wojnie kolejno szkoła podstawowa i liceum ogólnokształcące. W latach 70-tych budynek przejęło Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze z przeznaczeniem na hotel dla turystów. Od starych dębów, rosnących na dziedzińcu przyjęto nazwę hotel „Pod Dębem”. Przez ponad 20 lat budynek był niewykorzystywany.
W ramach realizowanego przez Gminę Szydłowiec projektu kluczowego, przeprowadzone zostały prace rewitalizacyjne hotelu „Pod Dębem”. Kompleksowy remont obejmował m.in.: wykonanie renowacji istniejących murów fundamentowych, wraz z izolacją przeciwwilgociową, naprawiono uszkodzone miejsca w ścianach budynku, zaadaptowano strych na poddasze użytkowe, wymieniono stropy wraz z więźbą dachową i pokrycie dachu, zamontowano nową stolarkę drzwiową i okienną, wykonano przyłącza – wodociągowe, kanalizacji sanitarnej i ciepłownicze, nową instalację elektryczną, teletechniczną, wodno-kanalizacyjną, wentylacyjną, instalację centralnego ogrzewania, zamontowano windę osobową. Zagospodarowano także teren wokół hotelu, który dodatkowo rozbudowano o dopasowane pod względem stylu pomieszczenia z bramą przejazdową, mieszczące miejską informację turystyczną. Zakupiono także wyposażenie hotelu.