7 sierpnia na placu i boisku w Mirówku już o godzinie 13 zaczęła się zabawa podczas I edycji Festiwalu Tractor Strugless organizowanego przez sołtys Mirówka – Bernadetę Kaczmarzyk.

To prawdopodobnie pierwsza impreza na taką skalę w gminie Mirów. Liczne atrakcje, stoiska oraz artyści występujący na scenie ściągnęli na wydarzenie tłum ludzi.

Dużą popularnością cieszyło się ujeżdżanie byka, gdzie chętni próbowali swoich sił w jak najdłuższym utrzymaniu się na mechanicznym byku. Jak się okazuje, nie jest to takie łatwe ze względu na nieprzewidywalne ruchy, które wykonywała maszyna. Z bykiem zmagali się zarówno dorośli jak i dzieci.

Przemierzali oni również liczne stoiska dostępne na festiwalu. Sołectwa z okolicznych wsi godnie reprezentowały swoją kulturę, w innych stoiskach można było spróbować sił w strzelaniu z broni ASG, zakupić pamiątkę, lub też po prostu kupić napój lub posiłek, który można było zjeść w wielkich zadaszonych namiotach ustawionych pośrodku całego festiwalu.

Nie zabrakło atrakcji typowych dla młodszych uczestników, jak dmuchane zamki, przejazd konno, balony, warkoczyki czy zorba oraz bumper ball – sferyczne kule do których można było wejść i zderzać się, przewracać oraz turlać bez ryzyka uszkodzenia ciała.

Największym zainteresowaniem cieszyły się jednak traktory, które rywalizowały między sobą w wielu konkursach czy konkurencjach.

Na festiwalu nie mogło zabraknąć muzyki, tym zajęły się zespoły Faxter, Avans Cover Band wraz z gwiazdami: Miłym Panem oraz grupą Piękni i Młodzi. Pojawiły się także zespoły ludowe Rogowianki i Niwianki

Cała impreza trwała do późnych godzin wieczornych, jednak festiwalowiczom nie brakowało energii do zabawy.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji wideo z festiwalu: