14 sierpnia, do Szydłowca po raz drugi zawitają miłośnicy caravaningu, którzy zatrzymają się na nowo powstałym Camper Parku nad szydłowieckim zalewem. Zlot to tylko jeden element 4-dniowego wydarzenia jakim będą II Zamkowe Spotkania z Balladą.

Pierwszego dnia zaplanowano przyjazd i integrację przy ognisku i karaoke nad zalewem. O muzyczną oprawę podczas zabawy pod gwiazdami zadba Saxy Family.

15 sierpnia uczestnicy wezmą udział w miejskich uroczystościach Święta Wojska Polskiego i Bitwy Warszawskiej. Wieczorem na molo nad zalewem wystąpi Krzysztof Kiss.

Kolejny dzień rozpocznie się od wycieczki rowerowej do rezerwatu przyrody „Skałki” pod Niekłaniem. O godzinie 19:00 na zamkowym dziedzińcu odbędzie się koncert Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej.

17 sierpnia będzie dniem poświęconym na zwiedzanie Szydłowca, które rozpocznie się o godzinie 10:00 w szydłowieckim zamku. Będzie można zobaczyć Pracownię Historii Szydłowca oraz Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych. Następnie uczestnicy trafią do Pracowni Władysława Aleksandra Maleckiego oraz na taras widokowy szydłowieckiego ratusza. Koncert „Andrzej Sikorowski i przyjaciele” rozpocznie się o godzinie 19:00 na szydłowieckim zamku.

Na pożegnanie, 18 sierpnia o godzinie 12:00 odbędzie się wspólny przejazd kamperów przez Rynek Wielki w Szydłowcu.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Cafe Jazz Festival we współpracy z Gminą Szydłowiec i Szydłowieckim Centrum Kultury Zamek.

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. Wydarzenie objęte Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego

Info i foto: Urząd Miejski w Szydłowcu