Inicjatywa powstała po to, aby przybliżyć mieszkańcom historię miasta i jego mieszkańców, zwrócić uwagę na to, jak bardzo zmienił się Szydłowiec oraz pokazać mniej znaną lokalną historię.

Podczas pierwszej edycji przybliżana jest historia miasta na przełomie XIX/XX wieku. Czas spaceru wynosi 1,5 godziny. Rusza o godzinie 18, a miejsce zbiórki to Park Niepodległości na ulicy Kościuszki. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Przyjazny Szydłowiec. Wydarzenie będzie fotografowane, co oznacza, że udział w nim jest równoznaczny z zgodą na utrwalanie i publikowanie wizerunku.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Szydłowca i tych, którzy chcieliby poznać historię miasta, do wzięcia udziału w pierwszej edycji Spaceru po Szydłowcu. To wspaniała okazja do odkrywania historii miasta i dzielenia się własnymi historiami. Przemierzając historyczne uliczki Szydłowca, uczestnicy będą mieli okazję poznać ukryte zakątki i usłyszeć niezwykłe historie z przeszłości.

Redakcja Nasz Szydłowiec objęła wydarzenie patronatem medialnym, a więc również i my tam będziemy. Bądźcie Wy też częścią niezwykłej podróży przez czas, podczas której historia ożyje w opowieściach. Dołączcie do nas na pierwszej edycji Spaceru po Szydłowcu i odkrywajcie tajemnice naszego pięknego miasta. Niech Szydłowiec zawsze pozostaje miejscem, gdzie przeszłość i teraźniejszość spotykają się w harmonii.