Tym razem kolarze wystartowali z szydłowieckiego rynku i rywalizując na dystansie 19 km finiszowali na mecie w miejscowości Huta. Każdy z etapów miał swoją specyfikę. Przykładowo, poprzedni przebiegał przez górzyste tereny Gminy Kowala, a w bieżącym etapie kolarze jechali płaskimi, ciekawymi terenami leśnymi, przy czym etap kończył się długim podjazdem pod górę, na szczycie której usytuowano metę.

Na metę jako pierwszy przyjechał Michał Nowak, który trasę pokonał w czasie 31:14:06. Następnie pojawili się Jarosław Kleczaj (z czasem 31:15:00) oraz Maciej Kopycki (z czasem 31:15:55). Wśród Pań pierwsza pokonała dystans Aneta Woźniak (z czasem 36:00:23), a następnie na mecie zameldowały się Pani Nikola Bujak (z czasem 38:29:61) oraz Alicja Wesołowska (z czasem 41:09:70).

Organizatorzy tradycyjnie przeprowadzili klasyfikację w kategorii mężczyzn, reprezentujących Gminę Orońsko, w której na miejscach medalowych uplasowali się odpowiednio: Piotr Stanik, Emil Kowalczyk oraz Sylwester Różycki.

Organizatorami III etapu wymienionej wyżej imprezy kolarskiej było Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko, a także Gmina Szydłowiec oraz Gmina Chlewiska. Istotne wsparcie w zakresie logistycznym, a przede wszystkim zabezpieczenia trasy przejazdu, organizatorzy uzyskali od Policji i Straży Miejskiej w Szydłowcu, a także jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z Gminy Chlewiska.

Kolejny IV etap odbędzie się w Orońsku 13 września 2015 roku i będzie to już ostatni etap całej imprezy kolarskiej, po zakończeniu którego zostanie przeprowadzona klasyfikacja generalna.Organizatorzy przypominają jednocześnie, iż warunkiem udziału w klasyfikacji generalnej jest uczestnictwo w IV etapie wyścigu „O konar Dęba Czwartaka”.

Po zakończeniu ostatniego etapu, organizatorzy przewidują piknik dla uczestników wyścigów oraz wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie i przeprowadzenie poszczególnych przejazdów kolarskich.

etapszydlowiec2

etapszydlowiec1