Po dwuletniej przerwie do Szydłowca wraca Świętokrzyska 3 liga piłki siatkowej kobiet. Od samego początku działalności Rodzinnej Akademii Sportu było wejście do Ligi Piłki Siatkowej. 
Marzenia się spełniły w 2014 r. Po długich rozmowach ze związkami:mazowieckim i świętokrzyskim udało się.
W sezonie 2014/2015 drużyna żeńska, po raz pierwszy wystartowała w Świętokrzyskiej III lidze piłki siatkowej kobiet.

Pawłowi Blochowi i Grzegorzowi Nowakowi, twórcom RAS i trenerom, udało się stworzyć mocną grupę dziewcząt, które powalczyły i zdobyły wicemistrzostwo ligi. Nie dużo zabrakło, aby cieszyć się z mistrzostwa. Oprócz II miejsca drużynowo, był również sukces indywidualny czyli tytuł MVP całej ligi dla rozgrywającej Aleksandry Jedynak – Lis, rozgrywającej szydłowieckiej drużyny.

Skład dziewcząt w sezonie 2014/2015

RASzóstka Szydłowiec: Aleksandra Jedynak – Lis, Anna Biela, Karolina Łaski, Natalia Łaski, Wiktoria Pawlak, Monika Łożyńska, Ewelina Sasal, Magdalena Wanat, Kaja Kiersnowska, Ola Gołda , Paulina Jaśkiewicz oraz Emila Witaszek, Martyna Dumin, Agnieszka Kamińska, Magdalena Podsiębierska, Milena Kaca. Trener Grzegorz Nowak

Teraz czas na młodość

Dziewczęta z RAS6 – kadetki staną do walki przeciw starszym doświadczonym kobietom z Kielc, Ostrowca, Zagnańska, Skarżyska –Kam czy Fałkowa.
Z tego co obserwujemy nasz zespół bardzo dobrze radzi sobie na parkiecie podczas turniejów i zawodów sportowych organizowanych w regionie.

Decyzję, że przystępujemy do ligi podjęliśmy wspólnie: trenerzy i zawodniczki. Chcemy powalczyć, choć wiemy, że będzie ciężko. Na pewno nie poddamy się, bo to nie w naszym stylu – tłumaczył decyzję o przystąpieniu do rozgrywek ligowych Grzegorz Nowak jeden z trenerów siatkówki w Rodzinnej Akademii Sportu

Drużyna RAS6 Szydłowiec wystąpi w tym sezonie w następującym składzie: Zosia Wiśniewska, Maja Gawęda, Daria Owczarek, Dominika Sobczak, Magda Sobczak, Aleksandra Szcześniak

Oprócz tego trenerzy liczą na wsparcie kilku zawodniczek z drużyny, która występowała w poprzednich rozgrywkach. Trwają rozmowy z Aleksandrą Jedynak – Lis, Emilią Witasek, Eweliną Sasal czy Katarzyna Jakubiuk.

Nasza drużyna rozgrywki rozpocznie meczem wyjazdowym 19 października w Ostrowcu Świętokrzyskim

Pierwszy mecz w szydłowieckiej hali 27 października z drużyną Sparta Zagnańsk.

Już dziś zapraszamy do kibicowania naszym siatkarkom!

Portal NaszSzydlowiec.pl wspiera patronatem medialnym Rodzinną Akademię Sportu.