Ma ona na celu zaprzestania manipulacji na powyższy temat i systematycznemu wprowadzaniu w błąd osób niezorientowanych w sytuacji. Unormowania prawne każdego kraju wprowadzają różnego rodzaju rozwiązania w postaci rejestracji klubów sportowych, Stowarzyszeń, Fundacji, Federacji itp. Nadawania numerów regon, NIP, rejestracji w KRS. Są to jedynie rozwiązania pozwalające na pozyskiwanie środków państwowych ułatwiających prowadzenie wymienionych działalności. Rozwiązania te jednak nijak się mają do zasad, norm i regulacji International Organization Karate Kyokushinkaikan I.K.O. Matsushima Honbu. W organizacji obowiązuje prosta i przejrzysta struktura zarządzania. W kwaterze głównej w Japonii organizacją kieruje Kancho Yoshikazu Matsushima, a w danym kraju jego przedstawiciel w postaci Branch Chiefa, którego powołując na to stanowisko obdarza swoim zaufaniem i nadaje stosowne uprawnienia.

Mam jedynie ogromną nadzieję, że informacja ta została przedstawiona w sposób klarowny i zrozumiały, a co za tym idzie przyczyni się do zaprzestania wypisywania na portalach nieprawdziwych i szkalujących informacji. Nie tego uczy filozofia Kyokushin. Umieszczając tego typu informacje, uderzacie nie tylko we mnie, ale również w moich uczniów, których rzekomo nazywacie swoimi przyjaciółmi. W ich rodziców i opiekunów, którzy od lat obdarzają mnie zaufaniem.

W ostatniej mojej rozmowie podczas turnieju w Serbii, Prezydent Europejskiej Organizacji Karate Kyokushin Matsushima – Shihan Klaus Rex powiedział:

…”Robert w Karate nie ma drogi na skróty. Nie ważne ilu masz uczniów, czy 10 czy 150. Ważne, jakich masz uczniów. Najważniejszy jest szacunek i zaufanie. To czy Twoi uczniowie pójdą za Tobą wszędzie i czy Ty również jesteś na to gotowy. Karate Kyokushin to droga życia, droga prawdy, cierpliwości, wytrwałości i pokory. Biorąc pod uwagę Twoją długoletnia pracę na rzecz światowej organizacji, zawsze możesz liczyć na jej i moją pomoc. Tego uczy Kyokushin. Zasady tej wymagał od nas Sosai Oyama i tego wymaga Kancho Yoshikazu Matsushima”…

Dziękuję Wszystkim, którzy w mnie uwierzyli i wspierają mnie przez cały czas.

OSU !!!

sensei Robert Wyciszkiewicz

IKO Matsushima Polska Branch Chief