15 marca w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szydłowcu odbyły się IV Wiosenne Potyczki.

IV Wiosenne Potyczki odbyły się pod hasłem „Wspinamy się na wyżyny”, których celem było zaszczepienie w uczniach zasad zdrowego odżywiania i zdobycie przez uczniów umiejętności sportowych. Wszystko to w duchu zdrowej rywalizacji, podczas której dzieci uczęszczający do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego dobrze się bawili.

Gościem na tegorocznych IV Wiosennych Potyczkach był Michał Sieczka, sportowiec, który opowiadał o swoich początkach ze sportem i o tym jak można dążyć do spełnienia sowich marzeń. Po prelekcji Michał poprowadził rozgrzewkę, która przygotowała młodych zawodników do sportowych wyzwań, jakie miały miejsce tego dnia w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szydłowcu.

Konkursy sportowe odbywały się zgodnie z zasadą rywalizacji fair-play i promowały zdrowy styl życia. Starsi uczniowie brali udział w rzutach do kosza, zmaganiach siłowych na siłowni, oraz wspinali się po specjalne przystosowanej i zmechanizowanej ściance spinaczkowej, ufundowanej dla placówki przez sponsorów. Młodszym, nauczyciele i opiekunowie przygotowali adekwatne dla ich wieku i możliwości rozgrywki jak np. „kto pierwszy wypije sok z cytryny”. Był też konkurs na zwinne paluszki, które musiały poturlać piłkę po stole tak, aby nie spadła a wpadła do kubka.

Uczniowie wykazali się wiedzą w konkursach gastronomicznych, rymowali, przyrządzali zdrowe posiłki, brali udział w quizie sportowym, oraz zaprezentowali stroje sportowe podczas szkolnego pokazu mody.

Wszyscy uczestnicy szkolnego turnieju otrzymali nagrody i dobrze się bawili.