Uśmiech i skrucha towarzyszyły wczoraj kierowcom zatrzymanym do kontroli przez nietypowe patrole na drogach. Do wspólnej akcji edukacyjnej, poświęconej bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego, włączyli się szydłowieccy policjanci oraz uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Szydłowcu. Dzieci, w nagrodę za wzorową postawę za kierownicą, nagradzały kontrolowanych jabłkiem, zaś za drobne przewinienia wręczały cytrynę.

Wczoraj szydłowieccy policjanci wspólnie z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego z Oddziałami Integracyjnymi w Szydłowcu, przeprowadzili akcję edukacyjną pod nazwą „Jabłko, czy cytryna?”. Podczas prowadzonych kontroli drogowych w rejonie szkoły policjanci zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących. W przypadku, gdy kierujący jechali prawidłowo i nie popełnili żadnych przewinień uczniowie nagradzali ich jabłkami, natomiast kierujący, którzy nie stosowali się do przepisów ruchu drogowego zamiast mandatu otrzymywali od dzieci plasterek cytryny, który musieli zjeść na miejscu kontroli z uśmiechem na twarzy.

Celem tych nietypowych działań było przypomnienie wszystkim użytkownikom ruchu drogowego zasad mających największy wpływ na poziom bezpieczeństwa na drogach, w tym szczególnie tych dotyczących prędkości i pasów bezpieczeństwa oraz zwrócenie uwagi kierowców na bezpieczeństwo w miejscu najbardziej uczęszczanym przez dzieci.

sierż. Marlena Skórkiewicz