Temat zbiórki pieniędzy dla chorej Weroniki nie schodzi z pierwszych stron mediów lokalnych, a także tablic facebookowych. Dwunastoletnia Weronika z Bieszkowa Dolnego choruje na hipoplazję lewej komory i zastawki mitralnej, podwójne odejście naczyń z prawej komory z ubytkiem międzykomorowym.

Od kilku miesięcy trwa walka o życie Weroniki. W pomoc zaangażowało się wiele osób, organizowane są akcje pomocowe, licytacje na facebooku, mobilizacje do wpłacania datków na konto Weroniki, próby kontaktów ze znanymi osobami. Do tej pory informacje o zbiórce Weroniki na swoich profilach społecznościowych udostępnili m.in Ewa Chodakowska i Patryk Vega, a także kilku innych znanych ludzi, którzy generują ogromne zasięgi.

Zebrane jest już ponad 80% potrzebnej kwoty, nadal niestety brakuje bardzo dużo bo ponad 350 tysięcy złotych!

W ostatnim czasie w Jastrzębiu zorganizowany został trening Fit Dance z Mirkiem Cielątkowskim. Pojawiło się bardzo dużo osób. Wpisowe 10 złotych i zorganizowany kiermasz pozwoliły na zebranie 4823,77 złotych i 5 euro.

Ostatni weekend to również zbiórka przeprowadzona przez Radosne Nutki i Niedźwiadki, czyli dziecięce zespoły ze szkoły w Mirowie Starym oraz Kierza Niedźwiedziego. Zbiórka przeprowadzona została na terenie sklepu E.Leclerc w Radomiu. Zebrano ponad 11 tysięcy złotych.

Cały czas wpłacane są pieniądze, ludzie mobilizują się i składają, prowadzone są licytacje przedmiotów, wymyślane kolejne akcje. Weronika musi żyć! Tak wiele osób wielkiego serca zaangażowało się by jej pomóc!

W najbliższym czasie kolejne wydarzenia, które mają na celu pomóc Weronice m.in turniej siatkówki dla kobiet i mężczyzn

Turniej siatkówki dla Weroniki

czy koncert zespołu ENEJ w Kielcach, podczas którego również będą zbierane fundusze.

Wesprzyj Weronikę: