Honory gospodarzy czynili sołtys Zygmunt Matla i dyrektor szkoły Jolanta Kozłowska, całość prowadziła Ewelina Kurek a gośćmi byli – Burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński, przewodnicząca Rady Miejskiej Krystyna Bednarczyk, przewodniczący Rady Powiatu Marek Sokołowski, a także ksiądz proboszcz Zenon Ociesa w towarzystwie goszczącego w Sadku zaprzyjaźnionego księdza Bogdana z Kielc. Obecna była naczelnik Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miejskiego Justyna Jezierska.

Piękna letnia pogoda sprawiła, że do Sadku przyjechało wielu mieszkańców Szydłowca i okolicy. W oczekiwaniu na werdykt komisji, która miała wyłonić najsmaczniejsze potrawy z jagód, a której przewodniczyła mistrzyni cukiernictwa, pani Henryka Adamczyk z Szydłowca, na scenie bawili się najmłodsi. Dzieciaki biorące udział w wesołych zabawach i konkursach otrzymały jako nagrody książki, pamiątkowe gadżety i oczywiście pyszne bułki z jagodami. Czas urozmaicały także występy kapel i pań z zespołu folklorystycznego „Kumosie” z Sadku i „Mirowianek” z Mirowa.

Największą niespodziankę przyniósł konkurs na najsmaczniejsze jagodowe kulinaria. Po odczytaniu numeru zwycięskiego zestawu potraw – bułeczek, pierogów i naleśników – okazało się, że przygotowała je nie doświadczona gospodyni, tylko 11-letni uczeń VI klasy – Dawid Kraska, który pytany przez Burmistrza, kto nauczył go tak piec i gotować, skromnie odparł – babcia. Główna idea festynu – podtrzymywanie lokalnej tradycji – nie potrzebuje chyba lepszego uzasadnienia.

W godzinach wieczornych wybrano Miss Jagody – została nią 16-letnia mieszkanka Sadku Joanna Gwarek. Do późnych godzin nocnych trwała huczna zabawa taneczna a do tańca grał zespól KONTRA ze Skarżyska.

Sponsorami imprezy byli miejscowi przedsiębiorcy: Stefan Niziołek, Andrzej Misztal, Katarzyna i Jacek Kaszubowie, Wojciech Czarnota, Wojciech Wojteczek, Paweł Indyka, Dariusz Jakubczyk, Marzena Misztal oraz Marek i Piotr Sokołowscy. Wsparcie zaoferowali również Jan Nowacki z Mirowa, Zbigniew Zdziech z Szydłowca oraz Antoni Matyszczak z Książka . Serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.

info: www.sadek.info.pl 

Więcej zdjęć: TUTAJ