Chór WYDARTYCH DOMOM KUR powstał w 2013 r. przy Gminnym Ośrodku Kultury w Brwinowie. Tworzą go młode, około czterdziestoletnie i pełne życia, aktywne zawodowo kobiety, które kochają muzykę i pragną ją amatorsko uprawiać. Kierownikiem muzycznym i dyrygentem chóru jest Aleksandra Kopp – na co dzień dyrektor chóru Państwowego Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze, natomiast II dyrygentem – Michał Haber, tancerz, śpiewak i specjalista PR PLZPIT Mazowsze.

Oba zespoły zaprezentowały 30 minutowe koncerty. W wykonaniu gości publiczność usłyszała program złożony głównie z tradycyjnych, dobrze znanych kolęd i pastorałek, m.in. „Lulajże Jezuniu”, ” Gdy Śliczna Panna”, „”Nie było miejsca dla Ciebie” czy też „Lulejże mi lulej”. Chór Miasta Szydłowca „GAUDIUM CANTI” zaprezentował natomiast dwie suity muzyczne: „Kolędy i pastorałki” do słów i muzyki Janusza Króla oraz „Na Boże Narodzenie” autorstwa Jana Czecha, na którą złożyły się świąteczne utwory z Mazowsza, Małopolski i Podhala.

Jak zwykle nie zawiodła tego dnia szydłowiecka publiczność, która na zakończenie koncertu wspólnie z artystami wykonała jedną z najpiękniejszych polskich kolęd „W żłobie leży”.

chorybrwinowszydlowiec2

chorybrwinowszydlowiec1

Więcej zdjęć na Facebooku