Jakiś czas temu takie pytanie zadał nam jeden z naszych czytelników, którego zmartwiły usychające liście na zdaje się najbardziej znanym drzewem w Szydłowcu, czyli tym na wyspie zamkowej pochylonym nad fosą. 

Pytanie dosyć ciekawe, dlatego postanowiliśmy je skierować do burmistrza Szydłowca Artura Ludwa. Oprócz stanu zdrowia wspomnianego wyżej drzewa zapytaliśmy również o dąb, który rośnie na placu Hotelu „Pod Dębem”.

Oba drzewa posiadają bardzo dużą wartość turystyczną jak i historyczną dla Szydłowca. Hotel otrzymał nazwę od rosnącego na jego terenie dębu, pochylony w stronę fosy wiąz to drzewo przy którym wykonano ogromną liczbe zdjęć, w czasach teraźniejszych jak i tych dawniejszych.

Burmistrz Szydłowca zainteresował się tą sprawą i wystosował odpowiedź: – W odpowiedzi na Pańskie pismo w sprawie stanu drzew, które słusznie ocenił Pan jako te, które posiadają dużą wartość turystyczną i historyczną Szydłowca informuję, że zlecone zostanie przeprowadzenie specjalistycznej analizy dendrologicznej stanu tych drzew, która oceni ich stan i jeżeli zachodzić będzie taka potrzeba na jej podstawie podejmiemy stosowne działania abyśmy mogli jak najdłużej cieszych się z ich widoku. 

A wy? Macie jakieś zdjęcia przy wyżej wymienionych drzewach? 🙂

drzewa1