Kilka dni temu na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Szydłowiec pojawiła się informacja o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Szydłowiec dla obszaru osiedla „Wschód”. 

Czy ktoś z mieszkańców wie, jaki jest plan zagospodarowania przestrzennego tego osiedla? Mamy wątpliwości, a jeżeli już to są to jednostki. Plan zagospodarowania przestrzennego został uchwalony przez Radę Miejską 10 lipca 2003, teraz szydłowieccy włodarze chcą wprowadzić zmiany.

Projekt planu miejscowego wraz z prognozą oddziaływania na środowisko zostanie wyłożony do publicznego wglądu w dniach od 19.10.2017 do 10.11.2017 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Szydłowcu, ul. Kilińskiego 2, I piętro, w godzinach pracy urzędu. W siedzibie Urzędu Miejskiego można także zapoznać się z niezbędną dokumentacją sprawy.

Dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu miejscowego oraz prognozie oddziaływania na środowisko odbędzie się w dniu 10.11.2017 o godz. 14.00 w siedzibie Szydłowieckiego Centrum Kultury – ZAMEK, ul. Sowińskiego 2, sala I piętro.

Już kilka razy mieszkańcy osiedla „Wschód” zwracali się do nas z zapytaniem o pomysły obecnej władzy co do ich osiedla. Wśród mieszkańców krążą plotki, że na terenie dawnego boiska pomiędzy blokami przy ul. Wschodniej i ul. Jachowskiego mają powstać kolejne bloki, tym razem wybudowane przez prywatnego inwestora. Wielu mieszkańców, którzy rozmawiali z nami chcieliby w tym miejscu miejsca do rekreacji, dużo zieleni, alejki czy ławki. Czy szydłowieccy włodarze wezmą pod uwagę ich głos? Dowiemy się tego tylko wtedy, kiedy na dyskusji publicznej pojawią się wszystkie zainteresowane osoby. 

Wczoraj jeden z zainteresowanych mieszkańców wyraził zdziwienie, że spotkanie w tej sprawie odbędzie się w Zamku a nie np. w PSP nr 2 im. Jana Pawła II, która położona jest na terenie osiedla „Wschód”.

Może to faktycznie lepszy pomysł panie burmistrzu?

Więcej informacji na ten temat znajdziecie TUTAJ