Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa do kalendarza wydarzeń szydłowieckich powraca Kiermasz Wielkanocny organizowany przez lata przy okazji Niedzieli Palmowej.

Ostatni prawdziwy Kiermasz Wielkanocny w Szydłowcu odbył się w 2019 roku i był to Kiermasz numer 17. Ten tegoroczny będzie więc już osiemnastym Kiermaszem Wielkanocnym w naszym mieście.

Uroczystości rozpocznie uroczyste odegranie hejnału Szydłowca z wieży ratuszowej o godzinie 11.45. Na godzinę 11.50 zaplanowana jest uroczysta procesja na której czele będzie prowadzona figura Jezusa na Osiołku. Procesja wyruszy z Rynku Wielkiego do kościoła św. Zygmunta.

O godzinie 12.00 uroczysta suma w farze św. Zygmunta. Od godziny 13.00 do 14.30 w szydłowieckim ratuszu będą przyjmowane zgłoszenia w konkursie na palmę wielkanocną.

Niedzieli Palmowej w Szydłowcu znów będzie towarzyszył Kiermasz Wielkanocny, podczas którego będzie można nabyć wiele ciekawych i świątecznych produktów.

W Niedzielę Palmową zaplanowana jest też zmiana organizacji ruchu na Rynku Wielkim i w okolicach.

🔴 Od godziny 7:00 do godziny 16:00 zamknięty będzie odcinek Rynku Wielkiego przed Ratuszem (konieczność opuszczenia rynku ulicą Kielecką – brak możliwości skrętu w lewo w kierunku ulicy Radomskiej.)
🔴 W godzinach 11:30 – 12:00 nastąpi całkowite wyłączenie rynku z ruchu (zmiana uwarunkowana procesją przed mszą świętą).